25019 Fat, ett par, Imari, Kina, 1700-tal, Ø 28,5 cm
Fat, ett par, Imaridekor av blomster och fiskar i underglasyrblått, järnoxidrött samt guld, Kina, 1700-tal, diameter ca 28,5 cm
- Dimensions:Båda tallrikar med mindre nagg på undersida av brätte
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |
Shipping Fee (from) | 330 SEK |