30976 IWC, Flatline, guld på stål, 1978
Herrarmbandsur, IWC Flatline Quartz, 35 mm, guld på stål, ca 1970-talets slut
Ca 35 mm exkl. krona (38,5 mm lug-to-lug), guld på stål, klämboett, baklock med gravyr "Svenska Lantmännens Riksförbund, Klas Nilsson, 1978, sliten krona, sannolikt original, mineralglas
Ljus urtavla med upphöjda guldfärgade index, kl. 12, 3 och 9 i form av arabiska siffror, subsekund kl. 6, guldfärgade visare med lysmassa
Manuellt, kaliber IWC 2405
Flexlänk i rostfritt stål, JB Champion, 18 mm, ej original
2311494 / 2285598
- Skick:Ej fungerande (ej kontrollerad med nytt batteri), bruksslitage, repigt glas, datumvisning tillsynes defekt
Värdering | 3 500 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 180 SEK |