40607 Sängbord, ett par, jugend, trä/marmor, höjd 72 cm

Sängbord med låda, ett par, jugend, stomme i mörkbetsat trä, lös skiva i carraramarmor, beslag i mässing, tidigt 1900-tal
Höjd 72 cm
Bredd 40 cm
Djup 35 cm
- Condition:Bruksslitage, ställvis hårt, skav, märken, benens avslut med fanérskador
| Estimate | 1,600 - 2,000 SEK |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |