45188 Äggömma, porslin, Royal Dux, Tjeckoslovakien

Äggömma, flintgods med gulddekor, lock i form av kycklingar och kläckta ägg, ca 1900-talets mitt, Royal Dux, Tjeckoslovakien, diameter 21 cm, höjd ca 17 cm
- Condition:Krackelyr, nagg på ett ägg
| Estimate | 200 - 250 SEK |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 40 SEK |
| Shipping Fee (from) | 330 SEK |