23059 Omega, Seamaster, 36 mm, rostfritt stål, 1958

23059a_8db1b24acc69ea2_med.jpeg
  • 23059a_8db1b24acc69ea2_sm.jpeg
  • 23059b_8db1b24b3b7abdb_sm.jpeg
  • 23059c_8db1b24bd15e087_sm.jpeg
  • 23059d_8db1b24bb271c18_sm.jpeg
  • 23059e_8db1b24bf139ea0_sm.jpeg
  • 23059f_8db1b24c28f53f9_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Omega Seamaster, referens 2937-4, ca 36 mm exkl. krona (44 mm "lug-to-lug"), ca 1958, rostfritt stål, klämboett, manuellt urverk, kaliber Omega 267, plexiglas (original), signerad krona, länk fjädrande länk i rostfritt stål (ej original, Speidel)

  • Skick:Ej fungerande. Bruksslitage, tavla med färgskiftning
  • Storlek:36 mm exkl. krona

Värdering3 000 - 3 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK