45067 Gustaf Jansson, bestickuppsättning, 88 delar, "Diana", silver

Gustaf Jansson, bestickuppsättning, 88 delar, "Diana", silver
  • Gustaf Jansson, bestickuppsättning, 88 delar, "Diana", silver

Gustaf Jansson, bestickuppsättning, 88 delar, "Diana", silver, ca 1960-tal, GAB, bruttovikt 3413,9 gram

Matgafflar, 12 st, vikt 480,5 gram

Matknivar, 12 st, bruttovikt 693,8 gram (knivblad i rostfritt stål)

Matskedar, 12 st, vikt 547,2 gram

Förrättsgafflar, 12 st, vikt 369,8 gram

Förrättsknivar, 12 st, bruttovikt 559,9 gram (knivblad i rostfritt stål)

Dessertgafflar, 13 st, vikt 310,4 gram

Dessertskedar, 12 st, vikt 402,0 gram

Teskedar, 3 st, vikt 50,3 gram

  • Skick:Smärre bruksslitage, silversvärta

Värdering16 000 - 20 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK

Måndag 13-19

Tisdag 13-18

Onsdag 13-18