21860 Arne Norell, fåtöljer, ett par, "Ilona"

151a_8db134756cf06c0_med.jpeg
  • 151a_8db134756cf06c0_sm.jpeg
  • 151b_8db10e89cc2199d_sm.jpeg
  • 151c_8db10e89a8350a2_sm.jpeg
  • 151d_8db10e89bf270eb_sm.jpeg
  • 151e_8db10e899ffade1_sm.jpeg
  • 151f_8db10e89afda228_sm.jpeg
  • 151g_8db10e89dcdf757_sm.jpeg
  • 151h_8db10e89cf388df_sm.jpeg
  • 151i_8db10e89d528771_sm.jpeg

Arne Norell, fåtöljer, ett par, "Ilona", delvis etikettmärkt, stomme i betsad ek, dynor i mörkbrunt läder, klädsel på sittdyna senare utbytt (originalklädsel medföljer)

Höjd 75 cm

Sitthöjd 32 cm

Bredd 81 cm

Djup 81 cm

  • Skick:Hårdare bruksslitage, torrt läder, smärre hål, lösa trådar, en armstödsplymå med lagning, sträckta remmar

Värdering4 500 - 5 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK