24719 Omega, Seamaster De Ville, 34,5 mm, rostfritt stål, 60-tal

24719a_8db5490d621aa0c_med.jpeg
  • 24719a_8db5490d621aa0c_sm.jpeg
  • 24719b_8db5490d64e4cdc_sm.jpeg
  • 24719c_8db5490d6730ff7_sm.jpeg
  • 24719d_8db5490d6c34b77_sm.jpeg
  • 24719a_8db52010d771e6b_sm.jpeg
  • 24719b_8db52010cdf96af_sm.jpeg
  • 24719c_8db52010bcdd046_sm.jpeg
  • 24719h_8db5490d6b0e685_sm.jpeg
  • 24719i_8db5490d64b7977_sm.jpeg
  • 24719j_8db5490d693eb87_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Omega Seamaster De Ville, 34,5 mm, rostfritt stål, referens 14915, ca 1960-tal

Ca 34,5 mm exkl. krona (40 mm lug-to-lug), rostfritt stål, monocoqueboett, signerad krona, plexiglas (original)

Ljus tavla med s.k. linnestruktur, applicerade stavindex i silverfärg, applicerad Omega-logotyp, silverfärgade visare med lysmassa

Manuellt, kaliber Omega cal. 600

Monterad fjädrande länk i rostfritt stål, medföljer original Omega-läderband i svart med originalspänne

  • Skick:Tillsynes fungerande, index kl. 1 och 2 saknas på urtavla

Värdering2 500 - 3 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK