24809 Skantic, 35 mm, rostfritt stål, 50-tal

24809a_8db548ff360e2e9_med.jpeg
  • 24809a_8db548ff360e2e9_sm.jpeg
  • 24809b_8db548ff374450e_sm.jpeg
  • 24809c_8db548ff26d7fb5_sm.jpeg
  • 24809d_8db548ff2f7c0b1_sm.jpeg
  • 24809e_8db548ff3757c2c_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Skantic, 35 mm, rostfritt stål, ca 1950-tal

Ca 35 mm exkl. krona (44 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, ej signerad krona, plexiglas

Ljus urtavla med struktur, blå inre ring, upphöjda index i roséguldsfärg, visare i roséguldsfärg med lysmassa, sekundvisare med röd spets

Manuellt, kaliber Felsa 465N

Svart perlonband, 18 mm, ej original

5656

  • Skick:Tillsynes fungerande, glas med sprickor

Värdering400 - 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK