25193 Certina, DS, 36 mm, rostfritt stål, 60-tal

25193a_8db5f66c3d80769_med.jpeg
  • 25193a_8db5f66c3d80769_sm.jpeg
  • 25193b_8db5f66c3d1812d_sm.jpeg
  • 25193c_8db5f66c413bd10_sm.jpeg
  • 25193d_8db5f66c44a87cd_sm.jpeg
  • 25193e_8db5f66c41c2584_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Certina DS, 36 mm, referns 51 01 013, rostfritt stål, ca 1961

Ca 36 mm exkl. krona (45 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, signerad krona, plexiglas

Ljus tavla, applicerade stavindex i guldfärg, arabiska index kl. 12, 3, 6 och 9, applicerad Certina-logotyp, guldfärgade visare med lysmassa

Manuellt, kaliber Certina 25-36

Saknar band, 18 mm mellan bandhorn

4080600

  • Skick:Tillsynes fungerande, skadat glas, verkhållarskruven som saknas på bild är återmonterad

Värdering800 - 1 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK