25191 Enicar, Sherpa D, 37 mm, rostfritt stål, 60-tal

25191a_8db5f669a262182_med.jpeg
  • 25191a_8db5f669a262182_sm.jpeg
  • 25191b_8db5f669a27529c_sm.jpeg
  • 25191c_8db5f669b02b198_sm.jpeg
  • 25191d_8db5f669a33f1c4_sm.jpeg
  • 25191e_8db600f1b488eeb_sm.jpeg
  • 25191f_8db600f19bbf819_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Enicar Sherpa D, 37 mm, rostfritt stål, ca sent 1960-tal

Ca 37 mm exkl. krona (41,5 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, signerad krona, plexiglas

Ljus tavla med sunburst, applicerade stavindex, blå minutmarkeringar, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med svart dekor och lysmassa, kontrasterande, blå, sekundvisare

Manuellt, kaliber Enicar AR 161

Länk i rostfritt stål, 19 mm, ej original

1373526 / 140-54-03

  • Skick:Tillsynes fungerande, bruksslitage, smuts

Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK