25019 Fat, ett par, Imari, Kina, 1700-tal, Ø 28,5 cm
Fat, ett par, Imaridekor av blomster och fiskar i underglasyrblått, järnoxidrött samt guld, Kina, 1700-tal, diameter ca 28,5 cm
- Storlek:Båda tallrikar med mindre nagg på undersida av brätte
Värdering | 1 200 - 1 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 330 SEK |