23058 Omega, Genève, 33 mm, 14k guld, 1969

23058a_8db1b27bf3ef657_med.jpeg
  • 23058a_8db1b27bf3ef657_sm.jpeg
  • 23058b_8db1b2700156769_sm.jpeg
  • 23058c_8db1b26f935a090_sm.jpeg
  • 23058d_8db1b26fda464d1_sm.jpeg
  • 23058e_8db1b27016a7d29_sm.jpeg
  • 23058f_8db1b26ff1524c9_sm.jpeg

Herrarmbandsur, Omega Genève, referens 131.041, ca 33 mm exkl. krona (37 mm lug-to-lug), ca 1969, 14k guld, klämboett (baklock med gravyr), manuellt urverk, kaliber Omega 601, plexiglas (original), signerad krona, band saknas, bruttovikt 25,1 gram

  • Skick:Ej fungerande, tillsynes med fjäderbrott. Smärre bruksslitage, glas med små repor
  • Storlek:33 mm exkl. krona

Värdering5 000 - 5 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)220 SEK