Karljohans Utvalda (1/10)

Karljohans Utvalda (1/10)
Barnservis, 9 delar, komplett i kartong_27249a_8dbb5e164335aa6_lg.jpeg
27249
Barnservis, 9 delar, komplett i kartong
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Vicke Lindstrand, vas, "Snäckvas", höjd 18,5 cm_27250a_8dbb5d1cbef0ab8_lg.jpeg
27250
Vicke Lindstrand, vas, "Snäckvas", höjd 18,5 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Mynt, Sverige, silver, vikt 1686 gram_27251a_8dbb82cb223c86a_lg.jpeg
27251
Mynt, Sverige, silver, vikt 1686 gram
Slutpris4 100 SEK
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Mynt, Sverige och världen, 6,8 kg_27252a_8dbb6c685824a56_lg.jpeg
27252
Mynt, Sverige och världen, 6,8 kg
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Medaljer, mynt, 4 st, bl a WW1_27253a_8dbb5e5a2d2d558_lg.jpeg
27253
Medaljer, mynt, 4 st, bl a WW1
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fickur, med kompass, 1800-tal_27254a_8dbb5e6688a92d7_lg.jpeg
27254
Fickur, med kompass, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, keramik, bemålad, höjd 48 cm_27256a_8dbb74857c9b6fa_lg.jpeg
27256
Bordslampa, keramik, bemålad, höjd 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampa, mässing, höjd 55 cm_27257a_8dbb74871458a30_lg.jpeg
27257
Bordslampa, mässing, höjd 55 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Certina, 19 mm, 14k guld, 60-tal_27258a_8dbb82546f6c79a_lg.jpeg
27258
Certina, 19 mm, 14k guld, 60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hans Wigert, färglitografi, signerad, numrerad 138/300_27260a_8dbb6c2f377969b_lg.jpeg
27260
Hans Wigert, färglitografi, signerad, numrerad 138/300
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Aschenbrenner, färglitografi, signerad, numrerad 266/330_27261a_8dbb6c3b4ca6944_lg.jpeg
27261
Lennart Aschenbrenner, färglitografi, signerad, numrerad 266/330
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300_27262a_8dbb6c3902c7bf0_lg.jpeg
27262
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad_27263a_8dbb6c37a33007a_lg.jpeg
27263
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson_27264a_8dbb5ebd949922b_lg.jpeg
27264
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad_27265a_8dbb5e8a80e9be1_lg.jpeg
27265
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
John Öhvall, olja på pannå, signerad_27266a_8dbb5ec30429d92_lg.jpeg
27266
John Öhvall, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, swedish grace, glas/metall, Ø 50 cm_27267a_8dbb7775dab9cce_lg.jpeg
27267
Taklampa, swedish grace, glas/metall, Ø 50 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Halsband, med hänge, silver_27255a_8dbb5e5ddee85d6_lg.jpeg
27255
Halsband, med hänge, silver
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils Asp, litografi, "Auktion", provtryck, signerad_27269a_8dbb5ebaed0bd80_lg.jpeg
27269
Nils Asp, litografi, "Auktion", provtryck, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jean Theodor Skoglund, etsning, "Katarina Kyrka Stockholm", signerad_27270a_8dbb5eb5af02fb6_lg.jpeg
27270
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Paul Sommarin, akvarell, signerad_27271a_8dbb5e97bfbe82b_lg.jpeg
27271
Paul Sommarin, akvarell, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, guldmelerad ram, 52x72 cm_27272a_8dbb824c818a71b_lg.jpeg
27272
Spegel, guldmelerad ram, 52x72 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Karlmark, blandteknik, signerad_27268a_8dbb5cd50faffe7_lg.jpeg
27268
Gerhard Karlmark, blandteknik, signerad
Slutpris160 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Trädgårdsbord, gjutjärn/stenskiva, Ø 60 cm_27274a_8dbb6cec8be1018_lg.jpeg
27274
Trädgårdsbord, gjutjärn/stenskiva, Ø 60 cm
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kryddhylla, med glasskäppor, bredd 77 cm_27276a_8dbb7496e56da26_lg.jpeg
27276
Kryddhylla, med glasskäppor, bredd 77 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lysrörsarmatur, "Supertuben", Ateljé Lyktan, längd 156 cm_27277a_8dbb6cada5b51ff_lg.jpeg
27277
Lysrörsarmatur, "Supertuben", Ateljé Lyktan, längd 156 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvlampa, Aneta, gulmetall, glaskupa, höjd 143 cm_27278a_8dbb6ccfb9d328b_lg.jpeg
27278
Golvlampa, Aneta, gulmetall, glaskupa, höjd 143 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300_27279a_8dbb6c4017c8348_lg.jpeg
27279
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Göran Billing, litografi, "Gårdssol", signerad, numrerad 88/300_27281a_8dbb6c3e3d0a3d6_lg.jpeg
27281
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Rudberg, färglitografi, signerad, numrerad 245/260_27282a_8dbb6c3ca077836_lg.jpeg
27282
Gustav Rudberg, färglitografi, signerad, numrerad 245/260
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Max Gregor Carlsson, färglitografi, signerad, upplaga 225 ex_27280a_8dbb6c42114113a_lg.jpeg
27280
Max Gregor Carlsson, färglitografi, signerad, upplaga 225 ex
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Richard Lindh, ytterfoder, ett par, Arabia, höjd 13,5 cm_27283a_8dbb74fd21427cc_lg.jpeg
27283
Richard Lindh, ytterfoder, ett par, Arabia, höjd 13,5 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eva Englund, glas, 4 st, "Maja", Orrefors_27284a_8dbb5cfa43560f8_lg.jpeg
27284
Eva Englund, glas, 4 st, "Maja", Orrefors
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vägglampor, ett par, teak och metall_27285d_8dbb74940349e9c_lg.jpeg
27285
Vägglampor, ett par, teak och metall
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Digitalkamera, Canon Ixus 130, med box och tillbehör_27295a_8dbb5dc1463f587_lg.jpeg
27295
Digitalkamera, Canon Ixus 130, med box och tillbehör
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kameror, 3 st, Agfa, Olympus_27296a_8dbb752469e4f3a_lg.jpeg
27296
Kameror, 3 st, Agfa, Olympus
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, gulmetall, glas, Lyktan Bankeryd, höjd 47 cm_27297a_8dbb7488f76c7e2_lg.jpeg
27297
Bordslampa, gulmetall, glas, Lyktan Bankeryd, höjd 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Axel Tallberg, etsningar, 3 st_27298a_8dbb77aa5ada9b6_lg.jpeg
27298
Axel Tallberg, etsningar, 3 st
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Max Walter Svanberg, litografi, signerad, daterad -57_27299a_8dbb5e93de41162_lg.jpeg
27299
Max Walter Svanberg, litografi, signerad, daterad -57
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, Max Walter Svanberg Sällskapet_27300a_8dbb5cc3f3d3803_lg.jpeg
27300
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, Max Walter Svanberg Sällskapet
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Resekoffert, större, tidigt 1900-tal, Ernst Lange, Tyskland_27303a_8dbb5c0f3867210_lg.jpeg
27303
Resekoffert, större, tidigt 1900-tal, Ernst Lange, Tyskland
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
King/Miranda, taklampa, "Aurora", Arteluce, Italien, Ø 60 cm_27301a_8dbb824911f0cc8_lg.jpeg
27301
King/Miranda, taklampa, "Aurora", Arteluce, Italien, Ø 60 cm
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bertil Vallien, skål, "Livets Träd", Boda, diameter 31 cm_27313a_8dbb74b382144ae_lg.jpeg
27313
Bertil Vallien, skål, "Livets Träd", Boda, diameter 31 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Carl Harry Stålhane, vas, signerad, höjd 13,5 cm_27315a_8dbb5cf391e2482_lg.jpeg
27315
Carl Harry Stålhane, vas, signerad, höjd 13,5 cm
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Krus, 4 st, Höganäs, Wallåkra, högsta 28 cm_27316a_8dbb74815539878_lg.jpeg
27316
Krus, 4 st, Höganäs, Wallåkra, högsta 28 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skål, Orrefors, diameter 19,5 cm, höjd 11 cm_27319a_8dbb74b501f6070_lg.jpeg
27319
Skål, Orrefors, diameter 19,5 cm, höjd 11 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Karaff, Venini, Murano, blå glasmassa, höjd 44 cm_27320a_8dbb5d5ea213508_lg.jpeg
27320
Karaff, Venini, Murano, blå glasmassa, höjd 44 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Terrin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, längd 33,5 cm_27322a_8dbb78fc7e6b464_lg.jpeg
27322
Terrin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, längd 33,5 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK