Karljohans Utvalda (26/11)

Karljohans Utvalda (26/11)
Omega, 22 mm, 2522, rostfritt stål, 1950_28786a_lg.jpeg
28334
Omega, 22 mm, 2522, rostfritt stål, 1950
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Terrin, omärkt, höjd 17cm_28789a_lg.jpeg
28312
Terrin, omärkt, höjd 17cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Yxhuvud, sten_28790a_lg.jpeg
28342
Yxhuvud, sten
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Diverse keramik, 3 delar, bl a Marianne Westman "Elisabeth"_28792a_lg.jpeg
28084
Diverse keramik, 3 delar, bl a Marianne Westman "Elisabeth"
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Matservis, 55 delar, Tjeckoslovakien_28793a_lg.jpeg
28104
Matservis, 55 delar, Tjeckoslovakien
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord, runt, trä/metall, Ø 90 cm_28794a_lg.jpeg
28301
Soffbord, runt, trä/metall, Ø 90 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sigillstämpel, Ystad Brons, höjd 7,5 cm_28796a_lg.jpeg
28341
Sigillstämpel, Ystad Brons, höjd 7,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vas, stengods, Gustavsberg, höjd 21 cm_28797a_lg.jpeg
28162
Vas, stengods, Gustavsberg, höjd 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fåtöljer, ett par_28798a_lg.jpeg
28349
Fåtöljer, ett par
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Spegel, furu, 1900-talets slut, 45x70 cm_28799a_lg.jpeg
28401
Spegel, furu, 1900-talets slut, 45x70 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Jakttrofé, hjort, vitmålad, bredd 55 cm_28800a_lg.jpeg
28298
Jakttrofé, hjort, vitmålad, bredd 55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Uppläggningsfat, 3 st, Rörstrand, Gustavsberg, 1900-talets första hälft_28801a_lg.jpeg
28313
Uppläggningsfat, 3 st, Rörstrand, Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunghäst, furu, 1900-talets slut_28802a_lg.jpeg
28406
Gunghäst, furu, 1900-talets slut
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bertil Vallien, vas, "Rainbow", höjd 18,5 cm_28804a_lg.jpeg
28099
Bertil Vallien, vas, "Rainbow", höjd 18,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 18/1900-tal, 57x38 cm_28805a_lg.jpeg
28120
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 18/1900-tal, 57x38 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kameror, 5 st, bl a Kodak, Olympus, Fujica_28807a_lg.jpeg
28230
Kameror, 5 st, bl a Kodak, Olympus, Fujica
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Gianni Pavia, skulptur, trä, längd 30 cm_28808a_lg.jpeg
28164
Gianni Pavia, skulptur, trä, längd 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, B&G, Danmark_28787a_lg.jpeg
28137
Figuriner, 2 st, porslin, B&G, Danmark
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Meopta, Flexaret, TLR, Tjeckoslovakien_28788a_lg.jpeg
28147
Meopta, Flexaret, TLR, Tjeckoslovakien
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Monica Andersson, foto, signerat, 37x37 cm_28791a_lg.jpeg
28226
Monica Andersson, foto, signerat, 37x37 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Björn, Andersson & Johansson, Höganäs_28795a_lg.jpeg
28208
Björn, Andersson & Johansson, Höganäs
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skål, glas, höjd 20 cm_28806a_lg.jpeg
28160
Skål, glas, höjd 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Kulla vid spisen", signerad N Åkergren_28809a_lg.jpeg
28192
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Kulla vid spisen", signerad N Åkergren
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Helmut Schäffenacker, väggrelief, 20x60 cm _28844a_lg.jpeg
27686
Helmut Schäffenacker, väggrelief, 20x60 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ishink, kannor, 3 delar, bl a Stelton, Husqvarna_28842a_lg.jpeg
27685
Ishink, kannor, 3 delar, bl a Stelton, Husqvarna
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Elisabeth Kalvenes-Skallsjö, broderi, "Bronsöga", signerad á tergo_28843a_lg.jpeg
27430
Elisabeth Kalvenes-Skallsjö, broderi, "Bronsöga", signerad á tergo
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 70x100 cm_28803a_lg.jpeg
28222
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 70x100 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering200 - 250 SEK