29372 Stekfat, Kina, 1700-tal, 26x19 cm

29372a_8dc0cfc51221673_med.jpeg
  • 29372a_8dc0cfc51221673_sm.jpeg
  • 29372b_8dc0cfc52c00d28_sm.jpeg
  • 29372c_8dc0cfc5443fd30_sm.jpeg
  • 29372d_8dc0cfc55d9e752_sm.jpeg
  • 29372e_8dc0cfc57659c62_sm.jpeg
  • 29372f_8dc0cfc58d2c62a_sm.jpeg

Stekfat, Kina, dekor i underglasyrblått föreställande flodlandskap och byggnader, 1700-tal, mått ca 26 x 19 cm

  • Skick:Sprucket, äldre lagning, flertalet mindre nagg längs kanter samt några senare nagg vid spricka

Värdering300 - 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)270 SEK