29585 Spillkum, grötskålar, 4 st, bl a 1800-tal, största diameter 31 cm
Spillkum och grötskålar, 4 st, , bl. a. 1800-tal, största diameter 31 cm
- Skick:Nagg, äldsta grötskål med tydlig spricka med äldre lagning
Värdering | 300 - 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |