29857 Stig Lindberg, servisdelar, 75 st, "Birka", Gustavsberg

29857a_8dc233c7cbf9d86_med.jpeg
  • 29857a_8dc233c7cbf9d86_sm.jpeg
  • 29857b_8dc233c7ec8c28c_sm.jpeg
  • 29857c_8dc233c80ee67da_sm.jpeg
  • 29857d_8dc233c8322839e_sm.jpeg
  • 29857e_8dc233c852921be_sm.jpeg
  • 29857f_8dc233c870c64b6_sm.jpeg

Stig Lindberg, servisdelar, 75 st, "Birka", stengods, Gustavsberg

Mattallrikar, 13 st, diameter 24,5 cm

Djupa tallrikar, 9 st, diameter 19,5 cm

Assietter, 7 st, diameter 19 cm

Serveringsfat, ovalt, mått 38,5 x 27,5 cm

Serveringsfat, ovalt, mått 22,5 x 13,5 cm

Serveringsfat, kvadratiskt, mått ca 26 x 26 cm

Serveringsskål, höjd 14 cm, diameter 22 cm

Serveringsskål, höjd 11 cm, diameter 16 cm

Karott med lock, höjd 13,5 cm

Såssnipa, höjd 9 cm

Äggkoppar, 12 st, höjd 3 cm

Kaffekoppar, 9 st, höjd 5,5 cm

Kaffefat, 16 st, diameter 12,5 cm

Gräddkanna, höjd 7,5 cm

Sockerskål, höjd 6 cm

  • Skick:Bruksslitage, en del delar med tydliga bestickmärken, minimalt nagg på sockerskål, en mattallrik samt en kaffekopp

Värdering3 000 - 3 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK