Karljohans Utvalda (18/2)

Karljohans Utvalda (18/2)
Brev, ett parti, 1900-tal, bl a militärbrev, några Svenska FN-bataljonen_29890a_8dc235540f9cd3a_lg.jpeg
29890
Brev, ett parti, 1900-tal, bl a militärbrev, några Svenska FN-bataljonen
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, 3 st, "Musselmalet, 2157, Royal Copenhagen, höjd 9,5 cm_29879a_8dc23411ffdeedc_lg.jpeg
29879
Vaser, 3 st, "Musselmalet, 2157, Royal Copenhagen, höjd 9,5 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Frimärken, Sverige, förstadagsbrev_29891a_8dc2355a18450c3_lg.jpeg
29891
Frimärken, Sverige, förstadagsbrev
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bertil Vallien, skulptur, "Boda Birds", Boda, höjd 7,5 cm_29892a_8dc1f261219433b_lg.jpeg
29892
Bertil Vallien, skulptur, "Boda Birds", Boda, höjd 7,5 cm
Slutpris140 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Vicke Lindstrand, skulptur, uggla, signerad, Kosta, höjd 10,5 cm_29894a_8dc23c8de8e92d9_lg.jpeg
29894
Vicke Lindstrand, skulptur, uggla, signerad, Kosta, höjd 10,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Frimärken, vykort, bokmärken, ett parti_29895a_8dc2354ac7fac35_lg.jpeg
29895
Frimärken, vykort, bokmärken, ett parti
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffeservis, "Musselmalet", 43 delar, Royal Copenhagen_29896a_8dc23cf2cf1b97d_lg.jpeg
29896
Kaffeservis, "Musselmalet", 43 delar, Royal Copenhagen
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Servisdelar, 4 st, "Musselmalet", Royal Copenhagen_29898a_8dc23cfb576c39d_lg.jpeg
29898
Servisdelar, 4 st, "Musselmalet", Royal Copenhagen
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Askar, ett parti, vissa med innehåll_29899a_8dc23cfe658d339_lg.jpeg
29899
Askar, ett parti, vissa med innehåll
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Päls, mink, Wibergs, Lund_29900a_8dc241189612b9a_lg.jpeg
29900
Päls, mink, Wibergs, Lund
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Äldre fotoalbum, 20/30-tal, bl a med prins Oscar Bernadotte_29893a_8dc2342d4a38605_lg.jpeg
29893
Äldre fotoalbum, 20/30-tal, bl a med prins Oscar Bernadotte
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Reklamtändstickor, större samling_29897a_8dc235431f1ba0d_lg.jpeg
29897
Reklamtändstickor, större samling
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tågbana, Brio, ett parti_29901a_8dc23535894c0e0_lg.jpeg
29901
Tågbana, Brio, ett parti
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Päls, räv, Wasa Päls, Linköping_29902a_8dc24116ba531bb_lg.jpeg
29902
Päls, räv, Wasa Päls, Linköping
Slutpris300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Josef Frank, ljusstake, "Vänskapsknuten", mässing, Svenskt Tenn_29903a_8dc1f26ce353289_lg.jpeg
29903
Josef Frank, ljusstake, "Vänskapsknuten", mässing, Svenskt Tenn
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Wilhelm Kåge, vas, "Argenta", Gustavsberg, höjd 21 cm_29904a_8dc1f26fe33e2f0_lg.jpeg
29904
Wilhelm Kåge, vas, "Argenta", Gustavsberg, höjd 21 cm
Slutpris8 600 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Wilhelm Kåge, skål, fat, "Argenta", 3 delar, Gustavsberg_29905a_8dc1f27767e323b_lg.jpeg
29905
Wilhelm Kåge, skål, fat, "Argenta", 3 delar, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Pippi Långstrump, figurer, möbler, Micki_29907a_8dc23d09bbf932c_lg.jpeg
29907
Pippi Långstrump, figurer, möbler, Micki
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kauko Räsänen, minnesmedaljer, 3 st, brons, Sporrong_29908a_8dc1ff22f09c011_lg.jpeg
29908
Kauko Räsänen, minnesmedaljer, 3 st, brons, Sporrong
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Lisa Larson, figuriner, "Världens barn", Gustavsberg_29910a_8dc1f2594396048_lg.jpeg
29910
Lisa Larson, figuriner, "Världens barn", Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Äldre plåtburkar, 5 st, bl a Ergo Cacao, Thule, Ögon Cacao_29911a_8dc23d0b7d2bc6a_lg.jpeg
29911
Äldre plåtburkar, 5 st, bl a Ergo Cacao, Thule, Ögon Cacao
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Grötskål, tenn, 1800-tal, Ø 22 cm_29912a_8dc1f26a34010a3_lg.jpeg
29912
Grötskål, tenn, 1800-tal, Ø 22 cm
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lisa Larson, figuriner, "Världens barn", signerade, Gustavsberg_29909a_8dc1f2561f9f044_lg.jpeg
29909
Lisa Larson, figuriner, "Världens barn", signerade, Gustavsberg
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Fossiler, vikter, Elvis-memorabilia, skyltar, bl a Bang & Olufsen_29913a_8dc2353b88f5e71_lg.jpeg
29913
Fossiler, vikter, Elvis-memorabilia, skyltar, bl a Bang & Olufsen
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Möbler till dockskåp, bl a Lundby_29906a_8dc23d01eed8d9c_lg.jpeg
29906
Möbler till dockskåp, bl a Lundby
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cykel-, moped- och bilmärken, 30 st, bl a Renault, Monark, m fl_29914a_8dc23d0d83b2fff_lg.jpeg
29914
Cykel-, moped- och bilmärken, 30 st, bl a Renault, Monark, m fl
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jenny Nyström, efter, tomtar, 5 st, Kalmar Läns Museum_29915a_8dc23d0e60cb6a8_lg.jpeg
29915
Jenny Nyström, efter, tomtar, 5 st, Kalmar Läns Museum
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Snapsglas, Gustav III, höjd 10,5 cm_29916a_8dc23c99d19b3e7_lg.jpeg
29916
Snapsglas, Gustav III, höjd 10,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Schackbräde, marmor, "Pietra Dura", 1800-tal, Italien_29917a_8dc235718291557_lg.jpeg
29917
Schackbräde, marmor, "Pietra Dura", 1800-tal, Italien
Slutpris3 300 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Olof Wetterberg, spegel, sengustaviansk, 17/1800-tal_29918a_8dc23356470b824_lg.jpeg
29918
Olof Wetterberg, spegel, sengustaviansk, 17/1800-tal
Slutpris3 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
John Bauer, teckning, dubbelsidig, signerad, 33x40 cm_29919a_8dc23ca194b7e94_lg.jpeg
29919
John Bauer, teckning, dubbelsidig, signerad, 33x40 cm
Slutpris6 600 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Nils Kreuger, teckning, signerad, 35x28 cm_29920a_8dc25900a209adb_lg.jpeg
29920
Nils Kreuger, teckning, signerad, 35x28 cm
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Nils Kreuger, teckning, ej signerad, 26x37,5 cm_29921a_8dc23cc1cb838c9_lg.jpeg
29921
Nils Kreuger, teckning, ej signerad, 26x37,5 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bygglåda, FAC 2, Mark Sylwan_29922a_8dc23cc7393322a_lg.jpeg
29922
Bygglåda, FAC 2, Mark Sylwan
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm_29923a_8dc258f83845d09_lg.jpeg
29923
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Galgar, 11 st, vinyl, 50/60-tal_29924a_8dc23ccd680e787_lg.jpeg
29924
Galgar, 11 st, vinyl, 50/60-tal
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils Kreuger, pastell, ej signerad, 64x37 cm_29925a_8dc25930b4a0bef_lg.jpeg
29925
Nils Kreuger, pastell, ej signerad, 64x37 cm
Slutpris700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Nils Kreuger, kol på duk, signerad, 50x63 cm_29926a_8dc23ce398a3aeb_lg.jpeg
29926
Nils Kreuger, kol på duk, signerad, 50x63 cm
Slutpris2 900 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Leksaker, diverse, bl a Playmobil_29928a_8dc233d940cda31_lg.jpeg
29928
Leksaker, diverse, bl a Playmobil
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Resegrammofoner, 2 st, Electrola, Corona_29929a_8dc233e09abbd0c_lg.jpeg
29929
Resegrammofoner, 2 st, Electrola, Corona
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olga Lanner, olja på pannå, signerad, 72x65 cm_29930a_8dc23d163594655_lg.jpeg
29930
Olga Lanner, olja på pannå, signerad, 72x65 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Pontus Lanner, blandteknik, signerad, 24x33 cm_29927a_8dc2590d1d99be5_lg.jpeg
29927
Pontus Lanner, blandteknik, signerad, 24x33 cm
Slutpris4 700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hylla, kork, med 3 hyllplan, höjd 74 cm_29931a_8dc2334db9ce872_lg.jpeg
29931
Hylla, kork, med 3 hyllplan, höjd 74 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jens Gustavsen, olja på duk, signerad, 77x67 cm_29933a_8dc25936a38502c_lg.jpeg
29933
Jens Gustavsen, olja på duk, signerad, 77x67 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Grogglas, 6 st, slipad dekor, höjd 14,5 cm_29934a_8dc23d2cacfa5a6_lg.jpeg
29934
Grogglas, 6 st, slipad dekor, höjd 14,5 cm
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Takkrona, gulmetall, Palwa, 50-tal, Tyskland, Ø 45 cm_29935a_8dc233522302c60_lg.jpeg
29935
Takkrona, gulmetall, Palwa, 50-tal, Tyskland, Ø 45 cm
Slutpris120 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Takkrona, böhmisk kristall, Ø 44 cm_29936a_8dc23353aee8615_lg.jpeg
29936
Takkrona, böhmisk kristall, Ø 44 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skålar, ljusstakar, 5 st, glas_29938a_8dc235270527bd4_lg.jpeg
29938
Skålar, ljusstakar, 5 st, glas
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK