23520 Ljuskrona, gulmetall/prismor, 1900-tal, höjd 82 cm
Ljuskrona, stomme i gulmetall, behängd med prismor i olika storlek/modell, mittstång klädd i rökfärgat glas, 6 ljuspunkter, ca 1900-talets mitt, el tillsynes utbytt, höjd ca 82 cm (exkl. upphängning), diameter ca 48 cm
- Skick:Ej funktionstestad, mindre nagg kan finnas på prismor, takkopp med urtaget hål
Värdering | 500 - 600 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |