23520 Ljuskrona, gulmetall/prismor, 1900-tal, höjd 82 cm

23520a_8db27c0c5668718_med.jpeg
  • 23520a_8db27c0c5668718_sm.jpeg
  • 23520f_8db26d2daf199a0_sm.jpeg
  • 23520a_8db26d2d7321bf4_sm.jpeg
  • 23520b_8db26d2d66dd236_sm.jpeg
  • 23520c_8db26d2db18cd67_sm.jpeg
  • 23520d_8db26d2da93d3a7_sm.jpeg

Ljuskrona, stomme i gulmetall, behängd med prismor i olika storlek/modell, mittstång klädd i rökfärgat glas, 6 ljuspunkter, ca 1900-talets mitt, el tillsynes utbytt, höjd ca 82 cm (exkl. upphängning), diameter ca 48 cm

  • Skick:Ej funktionstestad, mindre nagg kan finnas på prismor, takkopp med urtaget hål

Värdering500 - 600 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK