23408 Servisdelar, 58 st, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark

23408a_8db26e013b860d3_med.jpeg
  • 23408a_8db26e013b860d3_sm.jpeg
  • 23408b_8db26e012e78231_sm.jpeg
  • 23408c_8db26e0136dc04c_sm.jpeg
  • 23408d_8db26e013c45931_sm.jpeg
  • 23408e_8db26e014eff7b3_sm.jpeg

Servisdelar, 58 st, "Måsen", första- och andrasortering, Bing & Gröndahl, Danmark

Kakfat, diameter ca 27 cm

Assietter, 16 st, diameter ca 17,5 cm

Assiett, diameter ca 15,5 cm

Kaffekoppar, 9 st, höjd ca 6,5 cm

Fat till koppar, 11 st, diameter ca 13,5 cm

Moccakoppar, 5 st, höjd ca 5,5 cm

Fat till koppar, 6 st, diameter ca 12 cm

Gräddkanna, höjd ca 9 cm

Sockerskål med lock, höjd 10 cm (medföljer extra lock)

Små fat, 5 st, diameter ca 10 cm

Askfat, diameter ca 9 cm

Mindre vas, höjd ca 7 cm

  • Skick:Bruksslitage, gulddekor med visst slitage, bestickmärken, enstaka mindre nagg kan förekomma

Värdering400 - 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK