23408 Servisdelar, 58 st, "Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark
Servisdelar, 58 st, "Måsen", första- och andrasortering, Bing & Gröndahl, Danmark
Kakfat, diameter ca 27 cm
Assietter, 16 st, diameter ca 17,5 cm
Assiett, diameter ca 15,5 cm
Kaffekoppar, 9 st, höjd ca 6,5 cm
Fat till koppar, 11 st, diameter ca 13,5 cm
Moccakoppar, 5 st, höjd ca 5,5 cm
Fat till koppar, 6 st, diameter ca 12 cm
Gräddkanna, höjd ca 9 cm
Sockerskål med lock, höjd 10 cm (medföljer extra lock)
Små fat, 5 st, diameter ca 10 cm
Askfat, diameter ca 9 cm
Mindre vas, höjd ca 7 cm
- Skick:Bruksslitage, gulddekor med visst slitage, bestickmärken, enstaka mindre nagg kan förekomma
Värdering | 400 - 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |