23745 Ernest Gordon, vas, underfång, signerad, Åfors, höjd 18,5 cm

23745a_8db2bc89593b295_med.jpeg
  • 23745a_8db2bc89593b295_sm.jpeg
  • 23745b_8db2bc895b476f7_sm.jpeg
  • 23745c_8db2bc895d978d8_sm.jpeg
  • 23745d_8db2bc89598b006_sm.jpeg
  • 23745e_8db2bc8959908e2_sm.jpeg
  • 23745f_8db2bc8960a339b_sm.jpeg
  • 23745g_8db2bc8960580ae_sm.jpeg
  • 23745h_8db2bc895dae66d_sm.jpeg

Ernest Gordon, vas, underfång med arielinslag, blå dekor av bl. a. elefant, gris, m.m., signerad "Åfors, GH 244, Ernest Gordon", höjd ca 18,5 cm, diameter vid mynning ca 11 cm, vikt ca 2,5 kg

  • Skick:Bottenrepor, obetydligt bottennagg

Värdering1 500 - 2 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)330 SEK
*Följerätt tillkommer