23885 Seiko, 44,5 mm, 6105-8110, s.k. "Captain Willard", 1976
Herrarmbandsur, dykarur, Seiko, 44,5 mm, rostfritt stål, referens 6105-8110, s.k. "Captain Willard", ca juli 1976
Ca 44,5 mm exkl. krona (48 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, korrekt skruvad krona signerad "Lock", mineralglas, vridbar vridring
Svart urtavla, större silverfärgade index fyllda med lysmassa, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa
Automatiskt, kaliber Seiko 6105B
Svart natoband, 19 mm, ej original
671282
- Skick:Tillsynes fungerande, bruksslitage, ställvis hårdare, boett bl. a. med två större märken ca kl. 2-3/8-9, glas med repor
- Storlek:44,5 mm exkl. krona
Värdering | 16 000 - 18 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 330 SEK |