23885 Seiko, 44,5 mm, 6105-8110, s.k. "Captain Willard", 1976

23885a_8db38d9811a88ef_med.jpeg
  • 23885a_8db38d9811a88ef_sm.jpeg
  • 23885a_8db353775601bf4_sm.jpeg
  • 23885b_8db3537755544be_sm.jpeg
  • 23885c_8db3537755a0bbb_sm.jpeg
  • 23885d_8db3537755a7594_sm.jpeg
  • 23885e_8db353775541d7f_sm.jpeg
  • 23885g_8db38efa31f302a_sm.jpeg
  • 23885i_8db38efa31c4248_sm.jpeg
  • 23885j_8db38efa31b725a_sm.jpeg
  • 23885f_8db35377543eacb_sm.jpeg

Herrarmbandsur, dykarur, Seiko, 44,5 mm, rostfritt stål, referens 6105-8110, s.k. "Captain Willard", ca juli 1976

Ca 44,5 mm exkl. krona (48 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, korrekt skruvad krona signerad "Lock", mineralglas, vridbar vridring

Svart urtavla, större silverfärgade index fyllda med lysmassa, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa

Automatiskt, kaliber Seiko 6105B

Svart natoband, 19 mm, ej original

671282

  • Skick:Tillsynes fungerande, bruksslitage, ställvis hårdare, boett bl. a. med två större märken ca kl. 2-3/8-9, glas med repor
  • Storlek:44,5 mm exkl. krona

Värdering16 000 - 18 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)330 SEK