45188 Äggömma, porslin, Royal Dux, Tjeckoslovakien

Äggömma, porslin, Royal Dux, Tjeckoslovakien
  • Äggömma, porslin, Royal Dux, Tjeckoslovakien

Äggömma, flintgods med gulddekor, lock i form av kycklingar och kläckta ägg, ca 1900-talets mitt, Royal Dux, Tjeckoslovakien, diameter 21 cm, höjd ca 17 cm

  • Skick:Krackelyr, nagg på ett ägg

Värdering200 - 250 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)330 SEK

Måndag 13-19

Tisdag 13-18

Onsdag 13-18