45188 Äggömma, porslin, Royal Dux, Tjeckoslovakien

Äggömma, flintgods med gulddekor, lock i form av kycklingar och kläckta ägg, ca 1900-talets mitt, Royal Dux, Tjeckoslovakien, diameter 21 cm, höjd ca 17 cm
- Skick:Krackelyr, nagg på ett ägg
| Värdering | 200 - 250 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
| Fraktavgift (från) | 330 SEK |