45067 Gustaf Jansson, bestickuppsättning, 88 delar, "Diana", silver

Gustaf Jansson, bestickuppsättning, 88 delar, "Diana", silver, ca 1960-tal, GAB, bruttovikt 3413,9 gram
Matgafflar, 12 st, vikt 480,5 gram
Matknivar, 12 st, bruttovikt 693,8 gram (knivblad i rostfritt stål)
Matskedar, 12 st, vikt 547,2 gram
Förrättsgafflar, 12 st, vikt 369,8 gram
Förrättsknivar, 12 st, bruttovikt 559,9 gram (knivblad i rostfritt stål)
Dessertgafflar, 13 st, vikt 310,4 gram
Dessertskedar, 12 st, vikt 402,0 gram
Teskedar, 3 st, vikt 50,3 gram
- Skick:Smärre bruksslitage, silversvärta
| Värdering | 16 000 - 20 000 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |