45414 Spargris, lergods, 18/1900-tal, Höganäs

Spargris, oglaserat lergods, ca sekelskifte 18/1900-tal, Höganäs, längd 14,5 cm
- Skick:Ett öra med äldre , väl utförd, lagning
| Värdering | 250 - 300 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
| Fraktavgift (från) | 220 SEK |