Starts: 14 May 2023 19:00Ends from: 28 May 2023 17:00
Karljohans Utvalda (28/5)
- FurnitureClear filters
24385
Linneskåp, Swedish grace, björk, intarsia
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
24412
Soffbord, teak, 60-tal, längd 90 cm
Final bid550 SEK
Est500 - 600 SEK
24413
Satsbord, 3 delar, ek/teak, 70-tal
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
24411
Yngvar Sandström/Alf Svensson, fåtöljer, ett par, "Galaxy", Dux
Final bid5,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
24454
Sypall, klädd med Josef Frank-textil, höjd 40 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
24592
Barnstol, furu, 70-tal, höjd 75 cm
Est250 - 300 SEK
24589
Pallar, ett par, teak/metall, höjd 45 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
24618
Sideboard, teak, 50/60-tal, bredd 180 cm
Final bid5,500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
24620
Skåp, teak, 60-tal, höjd 111 cm
Final bid550 SEK
Est500 - 600 SEK
24619
Bokhylla, teak, 60-tal, höjd 170 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
24676
Byrå, med skrivdel, björk, tidigt 1900-tal
Est700 - 800 SEK
24674
Pinnstolar, 4 st, bok, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
24680
Philippe Starck, stol, "Fransesca Spanish", Baleri, Italien
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
24681
Stolar, 2 st, omklädda
Est300 - 400 SEK
24675
Matmöblemang, valnöt, 5 delar, 70-tal
Final bid5,000 SEK
Est700 - 800 SEK
24805
Trädgårdssoffa, trä, längd 120 cm
Final bid1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
24812
Trädgårdsbord, gjutjärn med marmorskiva
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
24817
Skåp, björk, 1900-talets mitt, bredd 95 cm
Final bid650 SEK
Est500 - 600 SEK
24818
Sideboard, ek, stenskiva, 00-tal, bredd 150 cm
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
24822
Bäddfåtölj, "Ormen", Sweef
Final bid1,700 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
24823
Bäddfåtölj, "Ormen", Sweef
Final bid1,500 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
24824
Satsbord, 3 delar, teak, 50/60-tal
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
24813
Trädgårdsmöblemang, bord + 5 stolar
Final bid2,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
24826
Soffbord, ek, med stenskiva
Final bid140 SEK
Est400 - 500 SEK
24510
Symaskin, Husqvarna Klass 12, med benställning, tidigt 1900-tal
Est300 - 400 SEK
24518
Soffa, Karl Johan, björk, 1800-tal, längd 217 cm
Est1,200 - 1,500 SEK