Karljohans Utvalda (12/5)

Karljohans Utvalda (12/5)
Inramat tryck, "Sveriges Regenter", Fröleen och Comp. Förlag, 80x112 cm_31662a_8dc678e8387473c_lg.jpeg
31662
Inramat tryck, "Sveriges Regenter", Fröleen och Comp. Förlag, 80x112 cm
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Tavlor, 4 st, Soldattavlor, 41x32 cm_31663a_8dc67985cb3daf1_lg.jpeg
31663
Tavlor, 4 st, Soldattavlor, 41x32 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Inramade tryck, 4 st, soldattavlor, 34x46 cm_31664d_8dc6798635dfbf9_lg.jpeg
31664
Inramade tryck, 4 st, soldattavlor, 34x46 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kataloger, smalfilm, 60-tal_31665a_8dc67870b0544d2_lg.jpeg
31665
Kataloger, smalfilm, 60-tal
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Silverskedar, 11 st, "Princess", Ceson, 112,7 gram_31666a_8dc65eb5252d630_lg.jpeg
31666
Silverskedar, 11 st, "Princess", Ceson, 112,7 gram
Slutpris550 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mangelkorg, flätad, längd 75 cm_31667a_8dc66c6c79038bb_lg.jpeg
31667
Mangelkorg, flätad, längd 75 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Taburett, 18/1900-tal, bredd 62 cm_31668a_8dc6784e5377c99_lg.jpeg
31668
Taburett, 18/1900-tal, bredd 62 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Balkonglådor, amplar, 6 delar, smide_31670a_8dc67817b3c2b3c_lg.jpeg
31670
Balkonglådor, amplar, 6 delar, smide
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trälår märkt "Explosiv Vara", äldre bärväska _31672a_8dc67855bb964c4_lg.jpeg
31672
Trälår märkt "Explosiv Vara", äldre bärväska
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Bestickuppsättning, 126 delar, "Slottsbarock", nysilver, CGH_31669a_8dc679597e8dc27_lg.jpeg
31669
Bestickuppsättning, 126 delar, "Slottsbarock", nysilver, CGH
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Blomsteruppsättningar, 2 st, med skål, höjd 30 cm och mindre_31673a_8dc67a6466ba9b3_lg.jpeg
31673
Blomsteruppsättningar, 2 st, med skål, höjd 30 cm och mindre
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Parti målartillbehör, bl a dukar, akvarellpapper, akrylfärg, m.m._31674a_8dc67bd1854fde2_lg.jpeg
31674
Parti målartillbehör, bl a dukar, akvarellpapper, akrylfärg, m.m.
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Köksmaskin, Bosch, Typ 1001 RS, med tillbehör_31671a_8dc678aef7f1dd2_lg.jpeg
31671
Köksmaskin, Bosch, Typ 1001 RS, med tillbehör
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils Björklund, etsning, 13/30, signerad, 59x49 cm_31675a_8dc67a6863b28e2_lg.jpeg
31675
Nils Björklund, etsning, 13/30, signerad, 59x49 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Curt Hillfon, litografi, 20/200, signerad, 49x62 cm_31676a_8dc67a68f098606_lg.jpeg
31676
Curt Hillfon, litografi, 20/200, signerad, 49x62 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner, trä, 10 delar, Erzgebirge, Tyskland, höjd 7 cm och mindre_31741a_8dc6451a349cb03_lg.jpeg
31741
Figuriner, trä, 10 delar, Erzgebirge, Tyskland, höjd 7 cm och mindre
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Priscilla Hillman, figuriner, 5 st, "Cherished Teddy", höjd 7,5 cm och mindre_31742a_8dc64605d9c6437_lg.jpeg
31742
Priscilla Hillman, figuriner, 5 st, "Cherished Teddy", höjd 7,5 cm och mindre
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Vaser, 11 delar, blåtonat glas, bl a Stella Polaris, Orrefors, höjd 26 cm och mindre_31744a_8dc6795be04d989_lg.jpeg
31744
Vaser, 11 delar, blåtonat glas, bl a Stella Polaris, Orrefors, höjd 26 cm och mindre
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vaser, 2 st, bl a Edvin Ollers, höjd 15 cm och mindre_31746a_8dc644fc9ad258e_lg.jpeg
31746
Vaser, 2 st, bl a Edvin Ollers, höjd 15 cm och mindre
Slutpris350 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Mindre karaffer, 3 st, svart dekor, höjd 16 cm och mindre_31747a_8dc64603ddb07d0_lg.jpeg
31747
Mindre karaffer, 3 st, svart dekor, höjd 16 cm och mindre
Slutpris180 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Åke Arenhill, mapp med 10 st tryck, "Tio visor i bild", signerade_31748a_8dc678ec3d02c23_lg.jpeg
31748
Åke Arenhill, mapp med 10 st tryck, "Tio visor i bild", signerade
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vas, brun glasmassa, dekor av sjöjungfru, höjd 20,5 cm_31745a_8dc679008f3e629_lg.jpeg
31745
Vas, brun glasmassa, dekor av sjöjungfru, höjd 20,5 cm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Äldre barnböcker, 4 st, bl a Kerstin Frykstrand, Einar Nerman_31749a_8dc678eaee480d2_lg.jpeg
31749
Äldre barnböcker, 4 st, bl a Kerstin Frykstrand, Einar Nerman
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Eugen Montelin, litografi, 234/300, signerad, 74x108 cm_31754a_8dc67a6a8ae4949_lg.jpeg
31754
Eugen Montelin, litografi, 234/300, signerad, 74x108 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-talets mitt, 116x50 cm_31756a_8dc6784390ddcd2_lg.jpeg
31756
Spegel, rokokostil, 1900-talets mitt, 116x50 cm
Slutpris160 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ola Billgren, litografi, 61/200, signerad, 54x66 cm_31760a_8dc67a7449cc00e_lg.jpeg
31760
Ola Billgren, litografi, 61/200, signerad, 54x66 cm
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Figuriner, 3 st, parian, bl a Goebel, högsta 18 cm_31761a_8dc67952d43c1cd_lg.jpeg
31761
Figuriner, 3 st, parian, bl a Goebel, högsta 18 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Fiskfat, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, längd 61 cm_31743a_8dc679371e98cf2_lg.jpeg
31743
Fiskfat, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, längd 61 cm
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Serveringsvagn, metall/trä, 80/90-tal, höjd 72 cm_31762a_8dc6784b946914e_lg.jpeg
31762
Serveringsvagn, metall/trä, 80/90-tal, höjd 72 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bertil Vallien, vas och skål, delvis signerade, Kosta Boda_31763a_8dc67976dc8742b_lg.jpeg
31763
Bertil Vallien, vas och skål, delvis signerade, Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Taklampa, cylinderformad, Älghult, höjd XX cm_31764a_8dc6781ddbe994c_lg.jpeg
31764
Taklampa, cylinderformad, Älghult, höjd XX cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Halsband, pansarlänk, 18k guld, 11,7 gram_31791a_8dc65ecb64c15cc_lg.jpeg
31791
Halsband, pansarlänk, 18k guld, 11,7 gram
Slutpris6 100 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Halsband, 2 st, 18k guld, 2,5 gram_31792a_8dc65ecd80aa7fd_lg.jpeg
31792
Halsband, 2 st, 18k guld, 2,5 gram
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ring, 18k guld, 4,0 gram_31793a_8dc65ecf75be1e5_lg.jpeg
31793
Ring, 18k guld, 4,0 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Väska, läder, Italien, Gianni Conti, obegagnad_31766a_8dc678ed7198c97_lg.jpeg
31766
Väska, läder, Italien, Gianni Conti, obegagnad
Slutpris650 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ring, 18k vitguld, 4,0 gram_31794a_8dc65ed112d7f40_lg.jpeg
31794
Ring, 18k vitguld, 4,0 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Hängen, 2 st, 18k guld, 2,0 gram_31795a_8dc65ed85ff1821_lg.jpeg
31795
Hängen, 2 st, 18k guld, 2,0 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Heinz Erret, keramiktavla, "Uppland, Kungsängslilja", Gustavsberg_31799a_lg.jpeg
30800
Heinz Erret, keramiktavla, "Uppland, Kungsängslilja", Gustavsberg
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Ulla Ekman-Dahlbeck, pastell, signerad, 50x76 cm_31803a_8dc67a75e4c284e_lg.jpeg
31803
Ulla Ekman-Dahlbeck, pastell, signerad, 50x76 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Arvo Saarela, brosch, 18k guld, saltvattenspärlor, 5,8 gram_31804a_8dc65edb5761880_lg.jpeg
31804
Arvo Saarela, brosch, 18k guld, saltvattenspärlor, 5,8 gram
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 500 - 2 600 SEK
Äldre barnböcker, 92 st, FIB:s Gyllene Bok_31806a_8dc678da2cc0bf3_lg.jpeg
31806
Äldre barnböcker, 92 st, FIB:s Gyllene Bok
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Taklampa, klotmodell, glas/metall, Ø 30 cm_31765b_8dc6781ca9d7db8_lg.jpeg
31765
Taklampa, klotmodell, glas/metall, Ø 30 cm
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Signalhorn, mässing, längd 30 cm_31807a_8dc644e6ac8dded_lg.jpeg
31807
Signalhorn, mässing, längd 30 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 2 st, gulmetall, Ø 27 cm_31808a_8dc678d954bf7eb_lg.jpeg
31808
Ljusstakar, 2 st, gulmetall, Ø 27 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Kasthylla, furu, 48x51 cm_31816a_8dc6789679aa0ab_lg.jpeg
31816
Kasthylla, furu, 48x51 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Telefonhylla, teak, stringmodell, 60-tal, bredd 40 cm_31817a_8dc679dd8f6e3e8_lg.jpeg
31817
Telefonhylla, teak, stringmodell, 60-tal, bredd 40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skolbänk, äldre, furu, bredd 114 cm_31820a_8dc679cf93831e8_lg.jpeg
31820
Skolbänk, äldre, furu, bredd 114 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Koppargrytor, 2 st, Ø 35 cm och mindre_31823a_8dc66cee15af575_lg.jpeg
31823
Koppargrytor, 2 st, Ø 35 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK