Karljohans Utvalda (28/5)

Karljohans Utvalda (28/5)
Vaser, 3 st, bl a Ekeby, Fratelli Fanciullacci, höjd 23,5 cm och mindre_24616a_8db52039e213db2_lg.jpeg
24616
Vaser, 3 st, bl a Ekeby, Fratelli Fanciullacci, höjd 23,5 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm_24617a_8db52e1e902ef07_lg.jpeg
24617
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sigvard Bernadotte, badrumsbelysning, ett par, IFÖ_24606a_8db52274ba78c53_lg.jpeg
24606
Sigvard Bernadotte, badrumsbelysning, ett par, IFÖ
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Thomas Hellström, rådjur, Nittsjö, höjd 26 cm_24614a_8db51f30f5dd1f0_lg.jpeg
24614
Thomas Hellström, rådjur, Nittsjö, höjd 26 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sideboard, teak, 50/60-tal, bredd 180 cm_24618b_8db52c225cca9f1_lg.jpeg
24618
Sideboard, teak, 50/60-tal, bredd 180 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skåp, teak, 60-tal, höjd 111 cm_24620a_8db52c1fbc80f7f_lg.jpeg
24620
Skåp, teak, 60-tal, höjd 111 cm
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skål, överfångsglas, diameter 12,5 cm_24621a_8db516d5d62cc40_lg.jpeg
24621
Skål, överfångsglas, diameter 12,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bokhylla, teak, 60-tal, höjd 170 cm_24619b_8db52c23a9221aa_lg.jpeg
24619
Bokhylla, teak, 60-tal, höjd 170 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Knappask, Widerholm & Dahlberg, Ø 6,5 cm_24623a_8db51f2ab26b729_lg.jpeg
24623
Knappask, Widerholm & Dahlberg, Ø 6,5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kapsylöppnare, anka, längd 11 cm_24624a_8db51f252928014_lg.jpeg
24624
Kapsylöppnare, anka, längd 11 cm
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stig Sasen, gouache, signerad, 64x32,5 cm_24625a_8db548b3d4259cf_lg.jpeg
24625
Stig Sasen, gouache, signerad, 64x32,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm_24626a_8db52e1afdeef92_lg.jpeg
24626
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 50x58 cm_24627a_8db52e1d08f66ca_lg.jpeg
24627
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 50x58 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Ljusstakar, ett par, silver, barockstil, höjd 17,5 cm_24628a_8db51f22eea9d93_lg.jpeg
24628
Ljusstakar, ett par, silver, barockstil, höjd 17,5 cm
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dalahäst, vit, 1900-tal, höjd 17 cm_24629a_8db51ef4af1e178_lg.jpeg
24629
Dalahäst, vit, 1900-tal, höjd 17 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Supkoppar,6 st, silver, Guldaktiebolaget, vikt 183,7 gram_24632a_8db51f24143ef69_lg.jpeg
24632
Supkoppar,6 st, silver, Guldaktiebolaget, vikt 183,7 gram
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Bordsur, glas, Orrefors, höjd ca 10 cm_24633a_8db51f650072979_lg.jpeg
24633
Bordsur, glas, Orrefors, höjd ca 10 cm
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Damur, Mita, 21 mm, boett i 14k guld, länk i 18k guld_24630a_8db52e4d5347349_lg.jpeg
24630
Damur, Mita, 21 mm, boett i 14k guld, länk i 18k guld
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Stig Lindberg, skål, "Silur", Gustavsberg_24634a_8db51ee5c5c893b_lg.jpeg
24634
Stig Lindberg, skål, "Silur", Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figur, trä, ledad, höjd 27 cm_24635a_8db51ef331ad008_lg.jpeg
24635
Figur, trä, ledad, höjd 27 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sparbössa, Mumintroll, Götabanken, höjd 16 cm_24636a_8db51f16d494834_lg.jpeg
24636
Sparbössa, Mumintroll, Götabanken, höjd 16 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner, 2 st, drakar, Clarecraft, England_24637a_8db51eef746017d_lg.jpeg
24637
Figuriner, 2 st, drakar, Clarecraft, England
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Björn Ekegren, skulptur, Strömbergshyttan, signerad, numrerad 190/300_24631a_8db51eddee65c59_lg.jpeg
24631
Björn Ekegren, skulptur, Strömbergshyttan, signerad, numrerad 190/300
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Keramik, 3 delar, bl a Upsala Ekeby_24640a_8db51f80cda63ce_lg.jpeg
24640
Keramik, 3 delar, bl a Upsala Ekeby
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vaser, 3 st, bl a Jie, Terra_24641a_8db51f850115f96_lg.jpeg
24641
Vaser, 3 st, bl a Jie, Terra
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Carl-Harry Stålhane, figurin, "Uggla", Rörstrand_24638a_8db51ef0dafa83e_lg.jpeg
24638
Carl-Harry Stålhane, figurin, "Uggla", Rörstrand
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375_24642a_8db51f1927b1dec_lg.jpeg
24642
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Birger Kaipiainen, fat, "Viola", Arabia_24639a_8db51ef20318ad1_lg.jpeg
24639
Birger Kaipiainen, fat, "Viola", Arabia
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Orientalsika föremål, bl a cloissoné_24644a_8db51f83b688611_lg.jpeg
24644
Orientalsika föremål, bl a cloissoné
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dalahästar, 7 st, bl a Nils Olsson, högsta 17 cm_24645a_8db51f85f1eac29_lg.jpeg
24645
Dalahästar, 7 st, bl a Nils Olsson, högsta 17 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
View-Master, 1950-tal, med kartong_24646a_8db51f17e3bc40e_lg.jpeg
24646
View-Master, 1950-tal, med kartong
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kinsesiska föremål, 6 st, bl a stämplar_24643a_8db51f1aa386599_lg.jpeg
24643
Kinsesiska föremål, 6 st, bl a stämplar
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glasskulpturer, 5 st, Strömbergshyttan, höjd ca 8 cm_24647d_8db523004d20cc5_lg.jpeg
24647
Glasskulpturer, 5 st, Strömbergshyttan, höjd ca 8 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skålfat, 2 st, bl a Upsala Ekeby_24648a_8db51f1f63d26d0_lg.jpeg
24648
Skålfat, 2 st, bl a Upsala Ekeby
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tamara Aladin, ljuslykta, "Mars", Riihimäen Lasi, Finland_24649a_8db51f210eb74e3_lg.jpeg
24649
Tamara Aladin, ljuslykta, "Mars", Riihimäen Lasi, Finland
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kandelabrar, ett par, nysilver, höjd 19 cm_24650a_8db51f66dd9b65f_lg.jpeg
24650
Kandelabrar, ett par, nysilver, höjd 19 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, 3 st, färgat glas, högsta 20,5 cm_24651a_8db51ee10fc5719_lg.jpeg
24651
Vaser, 3 st, färgat glas, högsta 20,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Parti vaser, ljuslyktor, m.m, bl a Bertil Vallien_24652a_8db52304b5238c1_lg.jpeg
24652
Parti vaser, ljuslyktor, m.m, bl a Bertil Vallien
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvvas, Falconware, England, höjd 38,5 cm_24653a_8db51f6164b81c2_lg.jpeg
24653
Golvvas, Falconware, England, höjd 38,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skål, art deco, 1930-tal. diameter 23 cm_24654a_8db51edef462284_lg.jpeg
24654
Skål, art deco, 1930-tal. diameter 23 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skålar, 2 st, glas, längsta ca 30 cm_24655c_8db51ee230bb68a_lg.jpeg
24655
Skålar, 2 st, glas, längsta ca 30 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Eva Jancke-Björk, vas, stengods, Bo Fajans, höjd 16,5 cm_24656a_8db51f33469ae62_lg.jpeg
24656
Eva Jancke-Björk, vas, stengods, Bo Fajans, höjd 16,5 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lisa Larson, figurin, igelkott, stengods, Gustavsberg, längd 16 cm_24657a_8db51f343d58000_lg.jpeg
24657
Lisa Larson, figurin, igelkott, stengods, Gustavsberg, längd 16 cm
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Vaser, 3 st, "Sverigevasen", Mect, höjd 15 cm_24658a_8db522f904f21b8_lg.jpeg
24658
Vaser, 3 st, "Sverigevasen", Mect, höjd 15 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lego, ett parti, 1980-tal, bl a gul borg 375, Lego space m.m._24659a_8db5475742ec12c_lg.jpeg
24659
Lego, ett parti, 1980-tal, bl a gul borg 375, Lego space m.m.
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Stålmannen/Superman, Mego, 1978, höjd 34 cm_24660a_8db51f872be6528_lg.jpeg
24660
Stålmannen/Superman, Mego, 1978, höjd 34 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksakbilar, m.m, bl a Dinky Toys_24661a_8db522d36902da6_lg.jpeg
24661
Leksakbilar, m.m, bl a Dinky Toys
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spel, leksaker, Brio, Fischer Price_24662a_8db5474c7fe1965_lg.jpeg
24662
Spel, leksaker, Brio, Fischer Price
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK