Karljohans Utvalda (11/6)

Karljohans Utvalda (11/6)
Oidentifierad konstnär, akryl på pannå, signerad, 63x32 cm_24919a_8db5f93d9fdac03_lg.jpeg
24919
Oidentifierad konstnär, akryl på pannå, signerad, 63x32 cm
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gösta Lindqvist, grafiska blad, 2 st, signerade, 62x52 cm och mindre_24992a_8db5f95d38df023_lg.jpeg
24992
Gösta Lindqvist, grafiska blad, 2 st, signerade, 62x52 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Arne Brandtman, blandteknik, signerad, 46x20 cm_24994a_8db5f95e02b2b52_lg.jpeg
24994
Arne Brandtman, blandteknik, signerad, 46x20 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, litografi, 145/580, signerad, 59x76 cm_24995a_8db5f958c86748c_lg.jpeg
24995
Oidentifierad konstnär, litografi, 145/580, signerad, 59x76 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ragnar Wollschläger. litografi, signerad, numrerad 210/225_24996a_8db5cfe91a729bf_lg.jpeg
24996
Ragnar Wollschläger. litografi, signerad, numrerad 210/225
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, daterad 1926_24997a_8db5cfe7cfae0eb_lg.jpeg
24997
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, daterad 1926
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk_24998a_8db5f95ed985411_lg.jpeg
24998
Oidentifierad konstnär, olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stadsmotiv_24999a_8db5cfe2734ba9f_lg.jpeg
24999
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stadsmotiv
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ulf Onsberg, färglitografi, signerad, numrerad 27/300_25000a_8db5cfe18ad8939_lg.jpeg
25000
Ulf Onsberg, färglitografi, signerad, numrerad 27/300
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Inramat tryck, 84x116 cm_25001a_8db5cfe0e2f0e54_lg.jpeg
25001
Inramat tryck, 84x116 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bodil Beckman, textilapplikation, signerad, 38x34 cm_25070a_8db5c6c988c8aa7_lg.jpeg
25070
Bodil Beckman, textilapplikation, signerad, 38x34 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Pär Åkered, olja på duk, "Räv", signerad_25074a_8db5f972b585681_lg.jpeg
25074
Pär Åkered, olja på duk, "Räv", signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Helga Nilson, olja på pannå, blomsterstilleben, signerad_25075a_8db5cff54a7f7db_lg.jpeg
25075
Helga Nilson, olja på pannå, blomsterstilleben, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Maija Kolsi-Mäkelä, vävnad, "Daalia 7", Helmi Vuorelma, 52x52 cm_25079a_8db5cfea9a24c21_lg.jpeg
25079
Maija Kolsi-Mäkelä, vävnad, "Daalia 7", Helmi Vuorelma, 52x52 cm
Slutpris120 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Maija-Liisa Forss-Heinonen, vävnad, "Houkutus 10", Helmi Vuorelma, 70x79 cm_25080a_8db5f9784eb77b5_lg.jpeg
25080
Maija-Liisa Forss-Heinonen, vävnad, "Houkutus 10", Helmi Vuorelma, 70x79 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lars Fahlin, olja på duk, signerad_25199a_8db5f97a3441f4a_lg.jpeg
25199
Lars Fahlin, olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stilleben_25200a_8db5c68a4603360_lg.jpeg
25200
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stilleben
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad 55/90_25232a_8db5de5078cc698_lg.jpeg
25232
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad 55/90
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 7 st, signerade, numrerade_25233a_8db5de52a850137_lg.jpeg
25233
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 7 st, signerade, numrerade
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hjalmar Lindblom, blandteknik, signerad, 34x31 cm_25245a_lg.jpeg
24377
Hjalmar Lindblom, blandteknik, signerad, 34x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Rolf Eriksson, litografi, 384/478, signerad, 45x32 cm_25247a_lg.jpeg
24391
Rolf Eriksson, litografi, 384/478, signerad, 45x32 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Arne Andersson, olja på duk, signerad, 70x60 cm_25253a_lg.jpeg
24579
Arne Andersson, olja på duk, signerad, 70x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Uno Stallarholm, etsning, 24/50, signerad, 34x45 cm_25254a_lg.jpeg
24580
Uno Stallarholm, etsning, 24/50, signerad, 34x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Diorama, kork, Kina, 47x22 cm_25257a_lg.jpeg
24598
Diorama, kork, Kina, 47x22 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm_25261a_lg.jpeg
24617
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Curt Hillfon, litografi, löst blad, signerad, numrerad 64/75_25231a_8db5de4fed3b244_lg.jpeg
25231
Curt Hillfon, litografi, löst blad, signerad, numrerad 64/75
Slutpris850 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm_25262a_lg.jpeg
24626
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375_25265a_lg.jpeg
24642
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tidningar, "Julstämning", 1919, 1920, 1921_25286a_lg.jpeg
24746
Tidningar, "Julstämning", 1919, 1920, 1921
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm_25288a_lg.jpeg
24789
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm_25289a_lg.jpeg
24794
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm_25290a_lg.jpeg
24796
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm_25291a_lg.jpeg
24797
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK