Karljohans Utvalda (25/6)

24911
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 64x53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

24918
Oidentifierad konstnär, akryl på pannå, signerad, 46x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK

25078
Sybord, allmogestil, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK

24916
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 64x53 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK

24912
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 34x38 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK

25001
Inramat tryck, 84x116 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK

24875
Bernard Buffet, inramad affisch
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK

24925
Alex Nilsson, olja på duk, signerad, 75x56 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK

25005
Bordslampa, keramik
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK

25232
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad 55/90
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK

24775
Vas, lergods, Bo Fajans, höjd 22,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK

24984
Figuriner, 3 st, bl a Royal Dux
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK

25074
Pär Åkered, olja på duk, "Räv", signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK

24997
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, daterad 1926
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK

24927
Anna-Lisa Andersson, olja på duk, signerad, 53x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK

24936
Vaser, ljusstakar, 5 st, bl a Iittala, Seda, Bo Borgström
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK

24874
Louis Toffoli, färglitografi, signerad, numrerad 96/135
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK

24300
Matta, handknuten, Bidjar, Persien, 230x170 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK

24905
Leif Persson, olja på duk, signerad, 50x30 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 700 SEK

24903
Eric Julius, olja på duk, signerad, 37,5x32,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK

24816
Bertil Vallien, champagneglas, 5 st, "Chateau", Kosta Boda
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK

24904
Kjell Högström, olja på duk, signerad, 37x26 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
© Software Copyright 2025 Skeleton. All rights reserved.