Karljohans Utvalda (31/3)

Karljohans Utvalda (31/3)
Starkvinsglas, 6 st, slipad dekor, tidigt 1900-tal_30762a_8dc466c0279d01c_lg.jpeg
30762
Starkvinsglas, 6 st, slipad dekor, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Ljuslyktor, 6 st, "Kivi", Iittala_30763a_8dc4408824f3291_lg.jpeg
30763
Ljuslyktor, 6 st, "Kivi", Iittala
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skålar, 2 st, "Savoy", Iittala_30764a_8dc4407c40baed7_lg.jpeg
30764
Skålar, 2 st, "Savoy", Iittala
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Vinylskivor, 9 st, Wilmer X_30766a_8dc45ab17ea2b86_lg.jpeg
30766
Vinylskivor, 9 st, Wilmer X
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ytterfoder, 3 st, "Liljekonvalj", Gustavsberg_30767a_8dc466c11ce2730_lg.jpeg
30767
Ytterfoder, 3 st, "Liljekonvalj", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Aftonväskor, 3 st, svart satin, 24x15 cm och mindre_30768a_8dc4408047497a9_lg.jpeg
30768
Aftonväskor, 3 st, svart satin, 24x15 cm och mindre
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall, höjd 21 cm_30761a_8dc4407b2fd713f_lg.jpeg
30761
Ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall, höjd 21 cm
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Smycken, bijouterier, ett parti_30770a_8dc440907ee1bb7_lg.jpeg
30770
Smycken, bijouterier, ett parti
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armband, 14 st, stela, bl a jadeit, mässing, akryl, m.m._30771a_8dc4408e397ec7c_lg.jpeg
30771
Armband, 14 st, stela, bl a jadeit, mässing, akryl, m.m.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dosor, etui, sminspeglar, 7 st_30772a_8dc4408a8ff8102_lg.jpeg
30772
Dosor, etui, sminspeglar, 7 st
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Scarves, 3 st, silke/polyester, Italien_30773a_8dc440f6537b074_lg.jpeg
30773
Scarves, 3 st, silke/polyester, Italien
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 103/175, signerad, 61x79 cm_30775a_8dc467071120da0_lg.jpeg
30775
Jörgen Fogelquist, litografi, 103/175, signerad, 61x79 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Solglasögon, Ray Ban, RB3379_30769a_8dc4407dfea75d9_lg.jpeg
30769
Solglasögon, Ray Ban, RB3379
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvlampa, teak, trebent, höjd 122 cm_30782a_8dc466c8722b86e_lg.jpeg
30782
Golvlampa, teak, trebent, höjd 122 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Svante Skogh, matmöbel, 11 delar, bredd 140 cm_30783a_8dc46709abf1021_lg.jpeg
30783
Svante Skogh, matmöbel, 11 delar, bredd 140 cm
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Uno Svensson, litografi, 115/150, signerad, 75x94 cm_30777a_8dc46707ff7035b_lg.jpeg
30777
Uno Svensson, litografi, 115/150, signerad, 75x94 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Akustisk gitarr, Bjärton, Bjärnum_30785b_8dc441db8d28225_lg.jpeg
30785
Akustisk gitarr, Bjärton, Bjärnum
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljuslyktor, ett par, Paradisverkstaden, höjd 10,5 cm_30786a_8dc440054c4425b_lg.jpeg
30786
Ljuslyktor, ett par, Paradisverkstaden, höjd 10,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Vaser, 3 st, bl a Mari Simmulson, Göran Loneberg, höjd 18,5 cm och mindre_30787a_8dc4400265e27da_lg.jpeg
30787
Vaser, 3 st, bl a Mari Simmulson, Göran Loneberg, höjd 18,5 cm och mindre
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bonnie Rehnkvist, bordslampa, keramik, Törngrens, höjd 53 cm_30788a_8dc441de35815eb_lg.jpeg
30788
Bonnie Rehnkvist, bordslampa, keramik, Törngrens, höjd 53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 20,5 cm_30789a_8dc43fe4486121d_lg.jpeg
30789
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 20,5 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 18 cm_30790a_8dc43fe8a51c743_lg.jpeg
30790
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 18 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Uno Svensson, olja på pannå, signerad, 104x113 cm_30776a_8dc467077ac36e5_lg.jpeg
30776
Uno Svensson, olja på pannå, signerad, 104x113 cm
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 16,5 cm_30792a_8dc466cd9826869_lg.jpeg
30792
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 16,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figurin, porslin, Schaubachkunst, höjd 25 cm_30793a_8dc43fea6a3f6d4_lg.jpeg
30793
Figurin, porslin, Schaubachkunst, höjd 25 cm
Slutpris400 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Figuriner, 3 st, Wallendorf, höjd 15 cm och mindre_30794a_8dc43ffcb8f70c6_lg.jpeg
30794
Figuriner, 3 st, Wallendorf, höjd 15 cm och mindre
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 10 cm_30791a_8dc43fe716fb566_lg.jpeg
30791
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 10 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Per Liliengren, skulptur, signerad, höjd 15,5 cm_30795a_8dc46a23765d9f3_lg.jpeg
30795
Per Liliengren, skulptur, signerad, höjd 15,5 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Svante Skogh, sideboard, "Vindö", bredd 150 cm_30784a_8dc4670b2c6d160_lg.jpeg
30784
Svante Skogh, sideboard, "Vindö", bredd 150 cm
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Göran Wärff, ljuslyktor, skål, "Sunflower", Kosta Boda, höjd 18 cm och mindre_30796a_8dc466d03274033_lg.jpeg
30796
Göran Wärff, ljuslyktor, skål, "Sunflower", Kosta Boda, höjd 18 cm och mindre
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Oidentifierad formgivare, vas, stengods, signerad, Danmark_30797a_8dc46a24e85a09f_lg.jpeg
30797
Oidentifierad formgivare, vas, stengods, signerad, Danmark
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Stig Lindberg, askfat, "Domino", Gustavsberg, 20x20 cm_30798a_8dc46a26248cdfc_lg.jpeg
30798
Stig Lindberg, askfat, "Domino", Gustavsberg, 20x20 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Heinz Erret, keramiktavla, "Skåne, Prästkrage", Gustavsberg_30799a_8dc4406aa6ddcf2_lg.jpeg
30799
Heinz Erret, keramiktavla, "Skåne, Prästkrage", Gustavsberg
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Heinz Erret, väggklocka, stengods, prästkragar, Gustavsberg, Ø 30 cm_30803a_8dc44062a72590d_lg.jpeg
30803
Heinz Erret, väggklocka, stengods, prästkragar, Gustavsberg, Ø 30 cm
Slutpris400 SEK
Värdering250 - 300 SEK
John Andersson, miniatyrer, 6 st, Höganäs, höjd 8 cm och mindre_30804a_8dc46a27e17522b_lg.jpeg
30804
John Andersson, miniatyrer, 6 st, Höganäs, höjd 8 cm och mindre
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Heinz Erret, "Blekinge, Ek", Gustavsberg_30801a_8dc440671537d8d_lg.jpeg
30801
Heinz Erret, "Blekinge, Ek", Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Vägghylla, för miniatyrer, glas/trä, 40x10x10 cm_30805a_8dc46ba7e4db2ba_lg.jpeg
30805
Vägghylla, för miniatyrer, glas/trä, 40x10x10 cm
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Heinz Erret, "Bohuslän, Vildkaprifol", Gustavsberg_30802a_8dc4406526f24f6_lg.jpeg
30802
Heinz Erret, "Bohuslän, Vildkaprifol", Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Speldosor, mekaniska, 24 st, 1900-tal_30806a_8dc442462a97c98_lg.jpeg
30806
Speldosor, mekaniska, 24 st, 1900-tal
Slutpris160 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Speldosor, 4 st, trä, Tyskland_30808a_8dc440109a2e1db_lg.jpeg
30808
Speldosor, 4 st, trä, Tyskland
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Gunnar E Svensson, olja på duk, signerad, 63x83 cm_30809a_8dc46710595776d_lg.jpeg
30809
Gunnar E Svensson, olja på duk, signerad, 63x83 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Speldosor, mekaniska, större parti, 1900-tal_30807a_8dc46955823a762_lg.jpeg
30807
Speldosor, mekaniska, större parti, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 61x74 cm_30811a_8dc467114b85b2d_lg.jpeg
30811
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 61x74 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eric Hansen, blandteknik, signerad, 120x122 cm_30812a_8dc46711b91cb31_lg.jpeg
30812
Eric Hansen, blandteknik, signerad, 120x122 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 45x82 cm_30813a_8dc467122382aa5_lg.jpeg
30813
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 45x82 cm
Slutpris140 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 44x37 cm_30815a_8dc467139098a08_lg.jpeg
30815
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 44x37 cm
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 26x34 cm_30816a_8dc46713f126185_lg.jpeg
30816
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 26x34 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Per Cederbank, olja på duk, signerad, 21x43 cm_30817a_8dc467144ceae56_lg.jpeg
30817
Per Cederbank, olja på duk, signerad, 21x43 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK