Karljohans Utvalda (31/3)
Varannan söndag klubbar vi vårt urval av möbler, konst, belysning, keramik och glas - och mycket annat!
Visning - Måndag 12-19, tisdag 12-18, onsdag 12-18, fredag 9-13
Kortast tid kvar
30762
Starkvinsglas, 6 st, slipad dekor, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
30763
Ljuslyktor, 6 st, "Kivi", Iittala
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30764
Skålar, 2 st, "Savoy", Iittala
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 250 SEK
30766
Vinylskivor, 9 st, Wilmer X
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30767
Ytterfoder, 3 st, "Liljekonvalj", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30768
Aftonväskor, 3 st, svart satin, 24x15 cm och mindre
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30761
Ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall, höjd 21 cm
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30770
Smycken, bijouterier, ett parti
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30771
Armband, 14 st, stela, bl a jadeit, mässing, akryl, m.m.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30772
Dosor, etui, sminspeglar, 7 st
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
30773
Scarves, 3 st, silke/polyester, Italien
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
30775
Jörgen Fogelquist, litografi, 103/175, signerad, 61x79 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30769
Solglasögon, Ray Ban, RB3379
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30782
Golvlampa, teak, trebent, höjd 122 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30783
Svante Skogh, matmöbel, 11 delar, bredd 140 cm
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
30777
Uno Svensson, litografi, 115/150, signerad, 75x94 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30785
Akustisk gitarr, Bjärton, Bjärnum
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30786
Ljuslyktor, ett par, Paradisverkstaden, höjd 10,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 250 SEK
30787
Vaser, 3 st, bl a Mari Simmulson, Göran Loneberg, höjd 18,5 cm och mindre
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30788
Bonnie Rehnkvist, bordslampa, keramik, Törngrens, höjd 53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30789
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 20,5 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30790
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 18 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
30776
Uno Svensson, olja på pannå, signerad, 104x113 cm
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
30792
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 16,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30793
Figurin, porslin, Schaubachkunst, höjd 25 cm
Slutpris400 SEK
Värdering150 - 200 SEK
30794
Figuriner, 3 st, Wallendorf, höjd 15 cm och mindre
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30791
Figurin, porslin, Wallendorf, höjd 10 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30795
Per Liliengren, skulptur, signerad, höjd 15,5 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30784
Svante Skogh, sideboard, "Vindö", bredd 150 cm
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
30796
Göran Wärff, ljuslyktor, skål, "Sunflower", Kosta Boda, höjd 18 cm och mindre
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30797
Oidentifierad formgivare, vas, stengods, signerad, Danmark
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30798
Stig Lindberg, askfat, "Domino", Gustavsberg, 20x20 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30799
Heinz Erret, keramiktavla, "Skåne, Prästkrage", Gustavsberg
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30803
Heinz Erret, väggklocka, stengods, prästkragar, Gustavsberg, Ø 30 cm
Slutpris400 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30804
John Andersson, miniatyrer, 6 st, Höganäs, höjd 8 cm och mindre
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30801
Heinz Erret, "Blekinge, Ek", Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30805
Vägghylla, för miniatyrer, glas/trä, 40x10x10 cm
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
30802
Heinz Erret, "Bohuslän, Vildkaprifol", Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30806
Speldosor, mekaniska, 24 st, 1900-tal
Slutpris160 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30808
Speldosor, 4 st, trä, Tyskland
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
30809
Gunnar E Svensson, olja på duk, signerad, 63x83 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30807
Speldosor, mekaniska, större parti, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30811
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 61x74 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30812
Eric Hansen, blandteknik, signerad, 120x122 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30813
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 45x82 cm
Slutpris140 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30815
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 44x37 cm
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30816
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 26x34 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30817
Per Cederbank, olja på duk, signerad, 21x43 cm
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.