Karljohans Utvalda (23/6)

Karljohans Utvalda (23/6)
Lennart Helgesson, olja på duk, signerad, 35 x 43 cm_32825a_8dc8651ea8c585b_lg.jpeg
32825
Lennart Helgesson, olja på duk, signerad, 35 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, blomsterstilleben, signerad HJ, 56 x 43 cm_32964a_8dc86522b300e3b_lg.jpeg
32964
Oidentifierad konstnär, olja på duk, blomsterstilleben, signerad HJ, 56 x 43 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ernst Norlind, litografi, signerad, 54x66 cm_32992a_8dc8655e192f8f8_lg.jpeg
32992
Ernst Norlind, litografi, signerad, 54x66 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ernst Norlind, litografi, signerad, 51x62 cm_32999a_8dc86560c0ed9c0_lg.jpeg
32999
Ernst Norlind, litografi, signerad, 51x62 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Nordström, olja på duk, signerad, 95x113 cm_33000a_8dc86536b23b04e_lg.jpeg
33000
Gerhard Nordström, olja på duk, signerad, 95x113 cm
Slutpris7 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Hugo Carlberg, teckning, signerad, 39x42 cm_33001a_8dc865533ab6f7b_lg.jpeg
33001
Hugo Carlberg, teckning, signerad, 39x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Tage Rudolf Ahlm, olja på duk, signerad, 69x47 cm_33002a_8dc8655c1908c4f_lg.jpeg
33002
Tage Rudolf Ahlm, olja på duk, signerad, 69x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hans Hansson, olja på duk, signerad, 88x81 cm_33003a_8dc865436266632_lg.jpeg
33003
Hans Hansson, olja på duk, signerad, 88x81 cm
Slutpris350 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Leopold Hauer, olja på duk, signerad, 83x63 cm_33004a_8dc86567a6e8f8f_lg.jpeg
33004
Leopold Hauer, olja på duk, signerad, 83x63 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Johannes Ravn, olja på duk, signerad, 56x46 cm_33005a_8dc8655b13c6c12_lg.jpeg
33005
Johannes Ravn, olja på duk, signerad, 56x46 cm
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Andrzej Ploski, triptyk, 71/220, signerade, 36x61 cm_33014a_8dc8654dca6a103_lg.jpeg
33014
Andrzej Ploski, triptyk, 71/220, signerade, 36x61 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Karlmark, litografi, 29/290, signerad, 51,5x51,5 cm_33015a_8dc86554dd87b16_lg.jpeg
33015
Gerhard Karlmark, litografi, 29/290, signerad, 51,5x51,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Béla Hradil, olja på pannå, signerad, 61x70 cm_33011a_8dc865335496638_lg.jpeg
33011
Béla Hradil, olja på pannå, signerad, 61x70 cm
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Karin Persson, träsnitt, signerad, 35x46 cm_33016a_8dc86555e3d5fb6_lg.jpeg
33016
Karin Persson, träsnitt, signerad, 35x46 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 61/75, signerad, 44x35 cm_33017a_8dc8654a278195b_lg.jpeg
33017
Jörgen Fogelquist, litografi, 61/75, signerad, 44x35 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 61/75, signerad, 44x35 cm_33018a_8dc8654b737ee0a_lg.jpeg
33018
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 61/75, signerad, 44x35 cm_33019a_8dc8654cc4a1a22_lg.jpeg
33019
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Norbert Robles, litografi, 195/250, signerad, 32x39 cm_33021a_8dc8654f5d7f046_lg.jpeg
33021
Norbert Robles, litografi, 195/250, signerad, 32x39 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eric Cederberg, olja på pannå, signerad, 54x47 cm_33013a_8dc865358040a34_lg.jpeg
33013
Eric Cederberg, olja på pannå, signerad, 54x47 cm
Slutpris2 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Jan Dahlgren, etsning, 161/196, signerad, 41x51 cm_33022a_8dc886920e184e2_lg.jpeg
33022
Jan Dahlgren, etsning, 161/196, signerad, 41x51 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Peter Engberg, litografi, 143/200, signerad, 32x42 cm_33023a_8dc865573e46e85_lg.jpeg
33023
Peter Engberg, litografi, 143/200, signerad, 32x42 cm
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, litografi, 69/250, signerad, 40x45 cm_33024a_8dc865390ffadb6_lg.jpeg
33024
Ulrica Hydman-Vallien, litografi, 69/250, signerad, 40x45 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, litografi, 173/250, signerad, 40x45 cm_33025a_8dc86538317ad4e_lg.jpeg
33025
Ulrica Hydman-Vallien, litografi, 173/250, signerad, 40x45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 54x46 cm_33068a_8dc8652ff9098d6_lg.jpeg
33068
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 54x46 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 83,5x63,5 cm_33069a_8dc8652df6715a3_lg.jpeg
33069
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 83,5x63,5 cm
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Børge Ruud Nielsen, olja på duk, signerad, 118x90 cm_33070a_8dc86531bf0d518_lg.jpeg
33070
Børge Ruud Nielsen, olja på duk, signerad, 118x90 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jack Eichborn, olja på pannå, signerad, 72x57 cm_33071a_8dc8656afdb993e_lg.jpeg
33071
Jack Eichborn, olja på pannå, signerad, 72x57 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Louis Toffoli, litografi, 386/1000, signerad, 30x37 cm_33074a_8dc865513f049b6_lg.jpeg
33074
Louis Toffoli, litografi, 386/1000, signerad, 30x37 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Sigvard Bernadotte, litografi, 109/250, signerad, 51x57 cm_33075a_8dc86561f66a821_lg.jpeg
33075
Sigvard Bernadotte, litografi, 109/250, signerad, 51x57 cm
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Eric Cederberg, olja på duk, signerad, 57x48 cm_33076a_8dc865343278bd8_lg.jpeg
33076
Eric Cederberg, olja på duk, signerad, 57x48 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Knut Norrman, olja på pannå, signerad, 49x57 cm_33079a_8dc8656459809a5_lg.jpeg
33079
Knut Norrman, olja på pannå, signerad, 49x57 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 93x79 cm_33072a_8dc8652c2aaf00a_lg.jpeg
33072
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 93x79 cm
Slutpris160 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 61x47 cm_33081a_8dc8652aa9f7506_lg.jpeg
33081
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 61x47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 45x33 cm_33083a_8dc865292546d61_lg.jpeg
33083
Tommy B Nilsson, olja på duk, signerad, 45x33 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Arne Lunding Petersen, blandteknik, signerad, 49x61 cm_33085a_8dc8656559cb81c_lg.jpeg
33085
Arne Lunding Petersen, blandteknik, signerad, 49x61 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Eskil Skans, olja på pannå, signerad, 57x45 cm_33089a_8dc8656dacac5c5_lg.jpeg
33089
Eskil Skans, olja på pannå, signerad, 57x45 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Yves Ganne, litografi, 255/500, signerad, 31x40 cm_33090a_8dc865470cfc346_lg.jpeg
33090
Yves Ganne, litografi, 255/500, signerad, 31x40 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Paul Guiramand, litografi, 460/600, signerad, 31x38 cm_33091a_8dc86548e4ff81f_lg.jpeg
33091
Paul Guiramand, litografi, 460/600, signerad, 31x38 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Knut Norrman, olja på pannå, signerad, 48x40 cm_33087a_8dc896caddb1c3b_lg.jpeg
33087
Knut Norrman, olja på pannå, signerad, 48x40 cm
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Yves Ganne, litografi, 256/500, signerad, 31x40 cm_33092a_8dc865460964eac_lg.jpeg
33092
Yves Ganne, litografi, 256/500, signerad, 31x40 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Georges Lambert, litografi, 83/400, signerad, 40x33 cm_33093a_8dc86544e6c75d2_lg.jpeg
33093
Georges Lambert, litografi, 83/400, signerad, 40x33 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Inramad äldre karta, Malmö, 59x42 cm_33112a_8dc86559172e55e_lg.jpeg
33112
Inramad äldre karta, Malmö, 59x42 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 48x39 cm_33113a_8dc865524091231_lg.jpeg
33113
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 48x39 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 40x28 cm_33114a_8dc8653ba4e25bb_lg.jpeg
33114
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 40x28 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Agneta "Agge" Karlsson, olja på duk, signerad, 29,5x24,5 cm_33117a_8dc8653cc1d30d5_lg.jpeg
33117
Agneta "Agge" Karlsson, olja på duk, signerad, 29,5x24,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Albert Krüger, olja på pannå, signerad, 50x42 cm_33109a_8dc8653a8bd67bf_lg.jpeg
33109
Albert Krüger, olja på pannå, signerad, 50x42 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Henry Heerup, litografi, 48,5x45 cm_33119a_8dc8656cf3b33f9_lg.jpeg
33119
Henry Heerup, litografi, 48,5x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hugo Öfverström, olja på pannå, signerad, 48x40 cm_33120a_8dc8653ddaa24e4_lg.jpeg
33120
Hugo Öfverström, olja på pannå, signerad, 48x40 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK