23587 Diverse konst i mapp, ca 20 st originalverk, grafiska blad, tryck, m.m., bl. a. Brita af Klercker

23587a_8db279de4f24f39_med.jpeg
  • 23587a_8db279de4f24f39_sm.jpeg
  • 23587b_8db279de4ef22c3_sm.jpeg
  • 23587c_8db279de4ed7503_sm.jpeg
  • 23587d_8db279de52d1463_sm.jpeg
  • 23587e_8db279de50c70c2_sm.jpeg
  • 23587f_8db279de562fc0d_sm.jpeg
  • 23587g_8db279de4ee5e6a_sm.jpeg
  • 23587h_8db279de55848ce_sm.jpeg
  • 23587i_8db279de534db30_sm.jpeg

Diverse konst i mapp, ca 20 st originalverk, grafiska blad, tryck, m.m., bl. a. original tuschteckning av Gerhard Karlmark, Brita af Klercker-litografi, 6 st original från Afrika tillsammans med medföljande dokumentation från Kongo 1962, originalteckning av Ferdinand Jakob Stoopendaal, 2 st blyertsteckningar av Edvard Wallenqvist, diverse oidentifierad konst, tryck från Olympiska Spelen i Helsingfors 1952, m.m.

  • Skick:Bruksslitage, skador, revor, smuts

Värdering500 - 600 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)270 SEK