Karljohans Utvalda (2/4)

Karljohans Utvalda (2/4)
Jean Wilton, olja på duk, signerad, 63x95 cm_23332a_8db26eaf3668eaf_lg.jpeg
23332
Jean Wilton, olja på duk, signerad, 63x95 cm
Slutpris180 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Andy Warhol (e.), "Marilyn Monroe", screentryck, 93x93 cm_23395a_8db26ea47396bc4_lg.jpeg
23395
Andy Warhol (e.), "Marilyn Monroe", screentryck, 93x93 cm
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Nils E Johansson, litografi, E.A., 41x47 cm_23396a_8db26ea5bb7443a_lg.jpeg
23396
Nils E Johansson, litografi, E.A., 41x47 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skolaffisch, religös, 1900-tal, 72x92 cm_23412a_8db27be946ef9f2_lg.jpeg
23412
Skolaffisch, religös, 1900-tal, 72x92 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Fotografier, 2 st, äldre, handkolorerade, 35x61 cm och mindre_23413a_8db26d92664a05d_lg.jpeg
23413
Fotografier, 2 st, äldre, handkolorerade, 35x61 cm och mindre
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Heinz Erret, keramiktavla, Gustavsberg, 21x33,5 cm_23415a_8db26ed284e4308_lg.jpeg
23415
Heinz Erret, keramiktavla, Gustavsberg, 21x33,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Bengt Orup, färglitografi, 142/200, signerad, 37x46 cm_23463a_8db26ef5d6180fa_lg.jpeg
23463
Bengt Orup, färglitografi, 142/200, signerad, 37x46 cm
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ove Vaksberg, serigrafi, 237/299, signerad, 67x45 cm_23473a_8db27c39e061cdf_lg.jpeg
23473
Ove Vaksberg, serigrafi, 237/299, signerad, 67x45 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Joy Egnel, etsning, 1/50, signerad, 61x52 cm_23484a_8db27caad0c4fde_lg.jpeg
23484
Joy Egnel, etsning, 1/50, signerad, 61x52 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jukka Vänttinen, etsning, 58/150, signerad, 68x41 cm_23486a_8db27c457dde9ef_lg.jpeg
23486
Jukka Vänttinen, etsning, 58/150, signerad, 68x41 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Cai Selander, akvarellerad etsning, "Jag- en europé", signerad, numrerad 9/150_23487a_8db26f0e698cee5_lg.jpeg
23487
Cai Selander, akvarellerad etsning, "Jag- en europé", signerad, numrerad 9/150
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Evy Låås, litografi, "Kopp utan öra", 119/325, signerad, 48x44 cm_23488a_8db26f149a120e0_lg.jpeg
23488
Evy Låås, litografi, "Kopp utan öra", 119/325, signerad, 48x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Åke W Hansson, etsning, signerad, numrerad 112/150_23489a_8db26f16933bf2f_lg.jpeg
23489
Åke W Hansson, etsning, signerad, numrerad 112/150
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nils Artur Nilsson, färglitografi, signerad, numrerad 208/225_23490a_8db26f17ce4e8fb_lg.jpeg
23490
Nils Artur Nilsson, färglitografi, signerad, numrerad 208/225
Slutpris140 SEK
Värdering500 - 700 SEK
Oidentifierad konstnär, etsning, "Balans", signerad, numrerad 67/100_23491a_8db27c9e28e651b_lg.jpeg
23491
Oidentifierad konstnär, etsning, "Balans", signerad, numrerad 67/100
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sven Erik Lund, olja på duk, signerad_23492a_8db26f0971d2c65_lg.jpeg
23492
Sven Erik Lund, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tore Nilsson, olja på duk, signerad, 43x35 cm_23496a_8db27c73485be99_lg.jpeg
23496
Tore Nilsson, olja på duk, signerad, 43x35 cm
Slutpris160 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på duk, signerad, 33x41 cm_23497a_8db27c91cf5fc74_lg.jpeg
23497
Sigfrid Bengtsson, olja på duk, signerad, 33x41 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bengt Ossler, olja på duk, signerad, 41x35 cm_23499a_8db27c7cb4743f8_lg.jpeg
23499
Bengt Ossler, olja på duk, signerad, 41x35 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Hedvig Skarstedt, olja på pannå, signerad, 41x34 cm_23500a_8db27c865ee0bd7_lg.jpeg
23500
Hedvig Skarstedt, olja på pannå, signerad, 41x34 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nils-Folke Knafve, olja på pannå, signerad, 41x33 cm_23498a_8db27c6913e21d9_lg.jpeg
23498
Nils-Folke Knafve, olja på pannå, signerad, 41x33 cm
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hans Ripa, olja på duk, signerad, 50x58 cm_23502a_8db26ee6b607be6_lg.jpeg
23502
Hans Ripa, olja på duk, signerad, 50x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Orup, litografier, 4 st, 156/200, signerade, 104x32 cm_23503a_8db27c270a0ecee_lg.jpeg
23503
Bengt Orup, litografier, 4 st, 156/200, signerade, 104x32 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 10/250, signerad, 75x57 cm_23504a_8db27c6f0350bf8_lg.jpeg
23504
Jörgen Fogelquist, litografi, 10/250, signerad, 75x57 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leopold Fare, litografi, 146/150, signerad, 62x80 cm_23505a_8db27c6254fa5e5_lg.jpeg
23505
Leopold Fare, litografi, 146/150, signerad, 62x80 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 51x41 cm_23507a_8db26f0106d09d9_lg.jpeg
23507
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 51x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad, 103x45 cm_23508a_8db27c3fd63037f_lg.jpeg
23508
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad, 103x45 cm
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Tedde Rhodin, olja på duk, signerad, 65x55 cm_23510a_8db26ef822b141d_lg.jpeg
23510
Tedde Rhodin, olja på duk, signerad, 65x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Barbro Bäckström, relief, "Sovare", 40/1000, 22x16 cm_23501a_8db285f6990e066_lg.jpeg
23501
Barbro Bäckström, relief, "Sovare", 40/1000, 22x16 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vera Hagman, textilapplikation, signerad, 75x94 cm_23582a_8db28680857212d_lg.jpeg
23582
Vera Hagman, textilapplikation, signerad, 75x94 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Diverse konst i mapp, ca 20 st originalverk, grafiska blad, tryck, m.m., bl. a. Brita af Klercker_23587a_8db279de4f24f39_lg.jpeg
23587
Diverse konst i mapp, ca 20 st originalverk, grafiska blad, tryck, m.m., bl. a. Brita af Klercker
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sigfrid Bengtsson, större samling, original, grafik_23586a_8db279dcad9a600_lg.jpeg
23586
Sigfrid Bengtsson, större samling, original, grafik
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Tora Vega Holmström, mapp med teckningar, skisser, korrespondens, m.m._23588a_8db279e05d03d2c_lg.jpeg
23588
Tora Vega Holmström, mapp med teckningar, skisser, korrespondens, m.m.
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Jack Ulvensten (1911-1982), olja på pannå, signerad_23673a_8db2872c59ed115_lg.jpeg
23673
Jack Ulvensten (1911-1982), olja på pannå, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad_23675a_8db26ca4905cf56_lg.jpeg
23675
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK