23586 Sigfrid Bengtsson, större samling, original, grafik

23586a_8db279dcad9a600_med.jpeg
  • 23586a_8db279dcad9a600_sm.jpeg
  • 23586b_8db279dcb05b18c_sm.jpeg
  • 23586c_8db279dcad695a1_sm.jpeg
  • 23586d_8db279dcb1fe219_sm.jpeg
  • 23586e_8db279dcad7a380_sm.jpeg

Sigfrid Bengtsson, större samling i mapp, originalverk, ca 23 st, pastell, teckningar, olja m.m., större mängd grafiska blad, provtryck m.m., även en del vykort med skisser, medföljer också en tryckplåt för träsnitt, ca 41 x 31 cm och mindre

  • Skick:Bruksslitage, skador, revor, smuts

Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)270 SEK