Karljohans Utvalda (28/5)

Karljohans Utvalda (28/5)
Certina, 22 mm, stål, 50-tal_24830a_lg.jpeg
23921
Certina, 22 mm, stål, 50-tal
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Soffbord, ek, med stenskiva_24826a_8db52be10a22c3f_lg.jpeg
24826
Soffbord, ek, med stenskiva
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Poul Henningsen, taklampa, PH-5, Louis Poulsen_24819a_8db52352ae9102e_lg.jpeg
24819
Poul Henningsen, taklampa, PH-5, Louis Poulsen
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Vaser, 4 st, porslin/keramik, bl a Bing & Gröndahl, Klase_24832a_lg.jpeg
24272
Vaser, 4 st, porslin/keramik, bl a Bing & Gröndahl, Klase
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Carl-Harry Stålhane, skålfat, Rörstrand_24833a_lg.jpeg
24274
Carl-Harry Stålhane, skålfat, Rörstrand
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Eterna-Matic, 19 mm, rostfritt, 60-tal_24831a_lg.jpeg
24051
Eterna-Matic, 19 mm, rostfritt, 60-tal
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Upsala Ekeby, 3 delar, bl a "Granit", Hjördis Oldfors_24834a_lg.jpeg
24275
Upsala Ekeby, 3 delar, bl a "Granit", Hjördis Oldfors
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bertil Vallien, Brains, "Cesare", med ställ_24836a_lg.jpeg
24294
Bertil Vallien, Brains, "Cesare", med ställ
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Birger Simonsson, tryck_24837a_lg.jpeg
24297
Birger Simonsson, tryck
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Jan Lundqvist, tusch, signerad_24840a_lg.jpeg
24324
Jan Lundqvist, tusch, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl, 2316, höjd ca 13 cm_24841a_lg.jpeg
24339
Figurin, porslin, Bing & Gröndahl, 2316, höjd ca 13 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Änglar, 3 st, porslin, Royal Copenhagen, höjd 10 cm_24842a_lg.jpeg
24343
Änglar, 3 st, porslin, Royal Copenhagen, höjd 10 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Walter Bengtsson, litografi, signerad, numrerad 78/260_24843a_lg.jpeg
24355
Walter Bengtsson, litografi, signerad, numrerad 78/260
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Richard Carlsson, träsnitt, signerad, numrerad 51/120_24844a_lg.jpeg
24356
Richard Carlsson, träsnitt, signerad, numrerad 51/120
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Anna Filip, akvarell, signerad_24845a_lg.jpeg
24357
Anna Filip, akvarell, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ove Persson, litografi, signerad, numrerad, 275/360_24846a_lg.jpeg
24359
Ove Persson, litografi, signerad, numrerad, 275/360
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Svend Nielsen, olja på duk, signerad_24847a_lg.jpeg
24360
Svend Nielsen, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Diverse keramik, Laholm, Ekeby, Tilgmans, bl a Vicke Lindstrand_24848a_lg.jpeg
24393
Diverse keramik, Laholm, Ekeby, Tilgmans, bl a Vicke Lindstrand
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampor, ett par, keramik, Tyskland, höjd 23 cm_24850a_lg.jpeg
24430
Bordslampor, ett par, keramik, Tyskland, höjd 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skatelövsljusstake, sjuarmad, trä, höjd 42 cm_24851a_lg.jpeg
24461
Skatelövsljusstake, sjuarmad, trä, höjd 42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
N Smirnov, olja på duk, "Motiv från Östhammar", signerad_24852a_lg.jpeg
24466
N Smirnov, olja på duk, "Motiv från Östhammar", signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sidenbroderi, Kina, 1900-tal, 29x29 cm_24849a_lg.jpeg
24406
Sidenbroderi, Kina, 1900-tal, 29x29 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
N Smirnov, olja på duk, "Lövskog", signerad_24853a_lg.jpeg
24469
N Smirnov, olja på duk, "Lövskog", signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vävd matta, mindre, 101x61 cm_24854a_lg.jpeg
24470
Vävd matta, mindre, 101x61 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Vaser, skål,, 5 delar,  bl a Humppila, Ekenäs, Polen, högsta 34 cm_24855a_lg.jpeg
24473
Vaser, skål,, 5 delar, bl a Humppila, Ekenäs, Polen, högsta 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dricksglas, 12 st, Björkshult_24856a_lg.jpeg
24477
Dricksglas, 12 st, Björkshult
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Diverse glas, nysilverföremål, 7 st, högsta 25 cm_24857a_lg.jpeg
24478
Diverse glas, nysilverföremål, 7 st, högsta 25 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Fotogenlampa, Kosmos Brenner, höjd 50 cm_24858a_lg.jpeg
24494
Fotogenlampa, Kosmos Brenner, höjd 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Figurin, Bing & Gröndahl, 1648, höjd 20 cm_24859a_lg.jpeg
24502
Figurin, Bing & Gröndahl, 1648, höjd 20 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Symaskin, Husqvarna Klass 12, med benställning, tidigt 1900-tal_24860a_lg.jpeg
24510
Symaskin, Husqvarna Klass 12, med benställning, tidigt 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Soffa, Karl Johan, björk, 1800-tal, längd 217 cm_24861a_lg.jpeg
24518
Soffa, Karl Johan, björk, 1800-tal, längd 217 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Kamerastativ, Stitz, Japan, höjd 56-150 cm _24862a_lg.jpeg
24200
Kamerastativ, Stitz, Japan, höjd 56-150 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Sittpuff, läder_24955a_lg.jpeg
23842
Sittpuff, läder
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK