Karljohans Utvalda (28/5)

Karljohans Utvalda (28/5)
Ole Ahlberg, litografi, 19/135, signerad, 48x55 cm_24761a_lg.jpeg
24080
Ole Ahlberg, litografi, 19/135, signerad, 48x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Robert E Olson, litografier, 3 st, signerade, 51x71 cm och mindre_24762a_lg.jpeg
24081
Robert E Olson, litografier, 3 st, signerade, 51x71 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, emalj på koppar, signerad, 28x28 cm_24763a_lg.jpeg
24082
Oidentifierad konstnär, emalj på koppar, signerad, 28x28 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lennart Jönsson, blandteknik, signerad, 33x28 cm_24764a_lg.jpeg
24083
Lennart Jönsson, blandteknik, signerad, 33x28 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Butiksställ, Zippo, 2 st, höjd 62 cm och mindre_24765a_lg.jpeg
24031
Butiksställ, Zippo, 2 st, höjd 62 cm och mindre
Slutpris1 300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tora Vega Holmström, pastell, komposition, signerad, 52x72 cm_24781a_8db548ab325d340_lg.jpeg
24781
Tora Vega Holmström, pastell, komposition, signerad, 52x72 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Brita af Klercker, olja på duk, signerad, 58x40 cm_24782a_8db5487c223c23d_lg.jpeg
24782
Brita af Klercker, olja på duk, signerad, 58x40 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Helge Cardell, olja på duk, signerad, 46x44 cm_24783a_8db52dddc719599_lg.jpeg
24783
Helge Cardell, olja på duk, signerad, 46x44 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Aktiebrev, ett parti, 1900-tal_24745a_8db52d01ef92aa2_lg.jpeg
24745
Aktiebrev, ett parti, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hans Larsson, färglitografi, PT, signerad, 48x63 cm_24785a_8db52dd9d43e09b_lg.jpeg
24785
Hans Larsson, färglitografi, PT, signerad, 48x63 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eva Acking, olja på pannå, komposition, signerad, 32x40 cm_24786a_8db52dceb6011ce_lg.jpeg
24786
Eva Acking, olja på pannå, komposition, signerad, 32x40 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 51x37 cm_24784a_8db52dd7e232d00_lg.jpeg
24784
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 51x37 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm_24789a_8db52dd114069d1_lg.jpeg
24789
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Brita af Klercker, färglitografi, 222/300, signerad, 64x50 cm_24790a_8db52dd3fa3d7fc_lg.jpeg
24790
Brita af Klercker, färglitografi, 222/300, signerad, 64x50 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tora Vega Holmström, olja på pannå, signerad, 54x46 cm_24787a_8db548aa26e22dd_lg.jpeg
24787
Tora Vega Holmström, olja på pannå, signerad, 54x46 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Enrique Battista, blandteknik, komposition, signerad_24788a_8db52dd000b0233_lg.jpeg
24788
Enrique Battista, blandteknik, komposition, signerad
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Maria Hillfon, litografi, 196/290, signerad, 32x42 cm_24792a_8db52dc34ebc0cd_lg.jpeg
24792
Maria Hillfon, litografi, 196/290, signerad, 32x42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Maria Hillfon, litografi, 161/290, signerad, 32x42 cm_24793a_8db52dc439191b2_lg.jpeg
24793
Maria Hillfon, litografi, 161/290, signerad, 32x42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm_24794a_8db52dcc196e874_lg.jpeg
24794
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tor Norling, akvarell, signerad, 38x45 cm_24795a_8db52dca6ca39d3_lg.jpeg
24795
Tor Norling, akvarell, signerad, 38x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm_24796a_8db52dc9aee9940_lg.jpeg
24796
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm_24797a_8db52dc7f3fc976_lg.jpeg
24797
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, 326/333, signerad, 47x43 cm_24798a_8db52dc5eb81f2d_lg.jpeg
24798
Bengt Böckman, litografi, 326/333, signerad, 47x43 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olaf Tangen, gouache, signerad, 53x67 cm_24791a_8db52dd56f007b8_lg.jpeg
24791
Olaf Tangen, gouache, signerad, 53x67 cm
Slutpris550 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, 123/333, signerad, 47x42 cm_24799a_8db52dc8c89891f_lg.jpeg
24799
Bengt Böckman, litografi, 123/333, signerad, 47x42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Anders Österlin, litografi, 24/260, signerad, 75x98 cm_24800a_8db52ddfee0bf39_lg.jpeg
24800
Anders Österlin, litografi, 24/260, signerad, 75x98 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Plåtlåda, med 6 st teaterkikare_24802a_8db522e64f84a25_lg.jpeg
24802
Plåtlåda, med 6 st teaterkikare
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, rektangulär, förgylld ram, 68x77 cm_24803a_8db52dbf08bbed2_lg.jpeg
24803
Spegel, rektangulär, förgylld ram, 68x77 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Handknuten matta, Abadé, Indien, Ikea, 299x202 cm_24804a_8db5486a979017f_lg.jpeg
24804
Handknuten matta, Abadé, Indien, Ikea, 299x202 cm
Slutpris650 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ingeborg Lundin, vas, ariel, signerad, Orrefors, höjd 15,5 cm_24806a_8db548d2a842c86_lg.jpeg
24806
Ingeborg Lundin, vas, ariel, signerad, Orrefors, höjd 15,5 cm
Slutpris7 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Tissot, 34 mm, rostfritt stål, 1958_24807a_8db548fb423b9e3_lg.jpeg
24807
Tissot, 34 mm, rostfritt stål, 1958
Slutpris950 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Tissot, Antimagnetique, 30,5 mm, rostfritt stål, 1945_24808a_8db548f817a0a8f_lg.jpeg
24808
Tissot, Antimagnetique, 30,5 mm, rostfritt stål, 1945
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trädgårdssoffa, trä, längd 120 cm_24805a_8db54856be09e68_lg.jpeg
24805
Trädgårdssoffa, trä, längd 120 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skantic, 35 mm, rostfritt stål, 50-tal_24809a_8db548ff360e2e9_lg.jpeg
24809
Skantic, 35 mm, rostfritt stål, 50-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Atlantic, Automatic, 35 mm, rostfritt stål, 60-tal_24810a_8db548fd2517773_lg.jpeg
24810
Atlantic, Automatic, 35 mm, rostfritt stål, 60-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Trädgårdsbord, gjutjärn med marmorskiva_24812a_8db52be4333e483_lg.jpeg
24812
Trädgårdsbord, gjutjärn med marmorskiva
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skåp, björk, 1900-talets mitt, bredd 95 cm_24817a_8db52c0dbf5b0b7_lg.jpeg
24817
Skåp, björk, 1900-talets mitt, bredd 95 cm
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Takkrona, mässing/prismor, 1900-tal, Ø 55 cm_24811a_8db52343722111e_lg.jpeg
24811
Takkrona, mässing/prismor, 1900-tal, Ø 55 cm
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Sideboard, ek, stenskiva, 00-tal, bredd 150 cm_24818b_8db52c24f394e2e_lg.jpeg
24818
Sideboard, ek, stenskiva, 00-tal, bredd 150 cm
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Sättugnsplatta, gjutjärn, 74x58 cm_24820a_8db52c2f0cf6c55_lg.jpeg
24820
Sättugnsplatta, gjutjärn, 74x58 cm
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Helena Berg, olja på pannå, signerad, 104x95 cm_24801a_8db52de146203ed_lg.jpeg
24801
Helena Berg, olja på pannå, signerad, 104x95 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Certina, DS-3, 38 mm, rostfritt stål, 70-tal_24821a_8db54905a39563b_lg.jpeg
24821
Certina, DS-3, 38 mm, rostfritt stål, 70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bäddfåtölj, "Ormen", Sweef_24822a_8db52c0c968905c_lg.jpeg
24822
Bäddfåtölj, "Ormen", Sweef
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Bäddfåtölj, "Ormen", Sweef_24823a_8db52c0adc9a8fe_lg.jpeg
24823
Bäddfåtölj, "Ormen", Sweef
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Satsbord, 3 delar, teak, 50/60-tal_24824a_8db52baa3b58e46_lg.jpeg
24824
Satsbord, 3 delar, teak, 50/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trädgårdsmöblemang, bord + 5 stolar_24813a_8db52be3427a4b8_lg.jpeg
24813
Trädgårdsmöblemang, bord + 5 stolar
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Certina, 24 mm, stål, 1959_24828a_lg.jpeg
23917
Certina, 24 mm, stål, 1959
SlutprisInga bud
Värdering150 - 250 SEK
Certina, Waterqueen 215, 26 mm, guldpläterad, 70-tal_24829a_lg.jpeg
23918
Certina, Waterqueen 215, 26 mm, guldpläterad, 70-tal
SlutprisInga bud
Värdering150 - 250 SEK