Karljohans Utvalda (3/9)

Karljohans Utvalda (3/9)
Vas, lergods, Upsala-Ekeby, 30-tal, höjd 19 cm_26844a_lg.jpeg
25900
Vas, lergods, Upsala-Ekeby, 30-tal, höjd 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Parkbänk, "Taberg", metall/trä, Hags, längd 182 cm_26845a_lg.jpeg
26403
Parkbänk, "Taberg", metall/trä, Hags, längd 182 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Diverse trä/glas, 4 delar, bl a Bodum, Orrefors, m.m._26846a_lg.jpeg
25893
Diverse trä/glas, 4 delar, bl a Bodum, Orrefors, m.m.
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad_26860a_lg.jpeg
26232
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampor, 4 st, keramik, höjd 37 cm _26863a_lg.jpeg
26507
Bordslampor, 4 st, keramik, höjd 37 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad_26866a_lg.jpeg
26447
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, porslin, vit, höjd 35 cm_26847a_lg.jpeg
26265
Bordslampa, porslin, vit, höjd 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skål, blått glas, diameter 41 cm_26848a_lg.jpeg
26408
Skål, blått glas, diameter 41 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Adventsljusstakar, 3 st, bl a Gnosjö Konstsmide_26849a_lg.jpeg
26282
Adventsljusstakar, 3 st, bl a Gnosjö Konstsmide
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Taklampa, trä, bredd 68 cm_26850a_lg.jpeg
26427
Taklampa, trä, bredd 68 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sällskapsspel, pussel, bl a "Bingo-Matic"_26851a_lg.jpeg
26412
Sällskapsspel, pussel, bl a "Bingo-Matic"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gustav Rudberg, litografi, 71/360, signerad, 78x67 cm_26852a_lg.jpeg
26347
Gustav Rudberg, litografi, 71/360, signerad, 78x67 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lauritz Hjorth, dopfunt, höjd 12,5 cm_26853a_lg.jpeg
26059
Lauritz Hjorth, dopfunt, höjd 12,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Julpynt, bl a glaskulor_26872a_lg.jpeg
26404
Julpynt, bl a glaskulor
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plafonder, ett par, gulmetall/glas, Ø 40 cm_26864a_lg.jpeg
26506
Plafonder, ett par, gulmetall/glas, Ø 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Armbandsur, 18 st, bl a Glycine_26865a_lg.jpeg
26425
Armbandsur, 18 st, bl a Glycine
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rottingstolar, 4 st, "Lulu", Sika Design_26855a_lg.jpeg
26269
Rottingstolar, 4 st, "Lulu", Sika Design
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Eric Julius, olja på duk, signerad, 55x47 cm_26858a_lg.jpeg
25902
Eric Julius, olja på duk, signerad, 55x47 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gustav Rudberg, litografi, 127/360, signerad, 56x47 cm_26870a_lg.jpeg
26345
Gustav Rudberg, litografi, 127/360, signerad, 56x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Einar Emland, olja på pannå, "Höst i fjällandskap", signerad_26871a_lg.jpeg
26229
Einar Emland, olja på pannå, "Höst i fjällandskap", signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Karl Larsen, akvarell, monogramsignerad, daterad -39_26859a_lg.jpeg
26443
Karl Larsen, akvarell, monogramsignerad, daterad -39
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olle Svanlund, färglitografi, signerad, numrerad 16/100_26856a_lg.jpeg
26161
Olle Svanlund, färglitografi, signerad, numrerad 16/100
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bärbar radio, plånböcker, m.m._26857a_lg.jpeg
26388
Bärbar radio, plånböcker, m.m.
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Arvid Jorm, litografi, provtryck, signerad_26861a_lg.jpeg
26444
Arvid Jorm, litografi, provtryck, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dragspel, Hagström, Granesso_26873a_lg.jpeg
26428
Dragspel, Hagström, Granesso
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstake, huvud, alabaster, höjd 10,5 cm_26867a_lg.jpeg
26058
Ljusstake, huvud, alabaster, höjd 10,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Vinylskivor, ett parti, bl a Manhattan Transfer, diverse tyskt, m.m._26854a_lg.jpeg
26436
Vinylskivor, ett parti, bl a Manhattan Transfer, diverse tyskt, m.m.
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Pehr Eklund, olja på pannå, signerad_26869a_lg.jpeg
26441
Pehr Eklund, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvlampa, keramik, 1900-tal, höjd 150 cm _26862a_lg.jpeg
26297
Golvlampa, keramik, 1900-tal, höjd 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Cylinderhatt, med ask, England_26874a_lg.jpeg
25474
Cylinderhatt, med ask, England
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Glasrutor, 4 st, bemålat/blyglas, 119x45 cm och mindre_26868a_lg.jpeg
26400
Glasrutor, 4 st, bemålat/blyglas, 119x45 cm och mindre
Slutpris950 SEK
Värdering300 - 400 SEK