Karljohans Utvalda (3/9)
25900
Vas, lergods, Upsala-Ekeby, 30-tal, höjd 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
26403
Parkbänk, "Taberg", metall/trä, Hags, längd 182 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
25893
Diverse trä/glas, 4 delar, bl a Bodum, Orrefors, m.m.
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 250 SEK
26232
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26507
Bordslampor, 4 st, keramik, höjd 37 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26447
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
26265
Bordslampa, porslin, vit, höjd 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
26408
Skål, blått glas, diameter 41 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
26282
Adventsljusstakar, 3 st, bl a Gnosjö Konstsmide
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
26427
Taklampa, trä, bredd 68 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26412
Sällskapsspel, pussel, bl a "Bingo-Matic"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
26347
Gustav Rudberg, litografi, 71/360, signerad, 78x67 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
26059
Lauritz Hjorth, dopfunt, höjd 12,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
26404
Julpynt, bl a glaskulor
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26506
Plafonder, ett par, gulmetall/glas, Ø 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
26425
Armbandsur, 18 st, bl a Glycine
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
26269
Rottingstolar, 4 st, "Lulu", Sika Design
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
25902
Eric Julius, olja på duk, signerad, 55x47 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
26345
Gustav Rudberg, litografi, 127/360, signerad, 56x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
26229
Einar Emland, olja på pannå, "Höst i fjällandskap", signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26443
Karl Larsen, akvarell, monogramsignerad, daterad -39
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26161
Olle Svanlund, färglitografi, signerad, numrerad 16/100
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26388
Bärbar radio, plånböcker, m.m.
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
26444
Arvid Jorm, litografi, provtryck, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26428
Dragspel, Hagström, Granesso
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
26058
Ljusstake, huvud, alabaster, höjd 10,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
26436
Vinylskivor, ett parti, bl a Manhattan Transfer, diverse tyskt, m.m.
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
26441
Pehr Eklund, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
26297
Golvlampa, keramik, 1900-tal, höjd 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25474
Cylinderhatt, med ask, England
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 250 SEK
26400
Glasrutor, 4 st, bemålat/blyglas, 119x45 cm och mindre
Slutpris950 SEK
Värdering300 - 400 SEK