Karljohans Utvalda (3/9)

Karljohans Utvalda (3/9)
Robert J Hall, olja på pannå, 2 st, signerade_26377a_8db9fc527c7c166_lg.jpeg
26377
Robert J Hall, olja på pannå, 2 st, signerade
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cykel, hopfällbar, Kringla, ca 2016_26376a_8db9fbd9ca3b5ec_lg.jpeg
26376
Cykel, hopfällbar, Kringla, ca 2016
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Arvid Nilsson, olja på duk, signerad, 76x54 cm_26382a_8dba1911d0484d7_lg.jpeg
26382
Arvid Nilsson, olja på duk, signerad, 76x54 cm
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Karl Bergman, olja på duk, signerad, 83x63 cm_26383a_8dba1912bf59973_lg.jpeg
26383
Karl Bergman, olja på duk, signerad, 83x63 cm
Slutpris650 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Koskinn, brunt, 170x160 cm_26378a_8db9fc216e2b01e_lg.jpeg
26378
Koskinn, brunt, 170x160 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jakttroféer, 4 st, rådjur_26385a_8db9e4f4993c639_lg.jpeg
26385
Jakttroféer, 4 st, rådjur
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, pastell, signerad, 78x58 cm_26389a_8dba19145a8ac94_lg.jpeg
26389
Oidentifierad konstnär, pastell, signerad, 78x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tändare, cigarettillbehör.10 delar, bl. a. Ronson, Zippo_26384a_8db9e6d02571a20_lg.jpeg
26384
Tändare, cigarettillbehör.10 delar, bl. a. Ronson, Zippo
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Eva-Lena Carlzon, akvarell, signerad, 31x41 cm_26392a_8dba16cecf3359f_lg.jpeg
26392
Eva-Lena Carlzon, akvarell, signerad, 31x41 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 32x43 cm_26393a_8dba16d117b8ad5_lg.jpeg
26393
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 32x43 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ulf Eriksson, olja på duk, signerad, 52x42 cm_26394a_8dba19155593f11_lg.jpeg
26394
Ulf Eriksson, olja på duk, signerad, 52x42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Teservis, 29 delar, "Kosmos", Arabia_26406a_8db9e4f7f518047_lg.jpeg
26406
Teservis, 29 delar, "Kosmos", Arabia
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Spegel, teak, 64x64 cm_26407a_8dba2184108cc4c_lg.jpeg
26407
Spegel, teak, 64x64 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armbandsur, 3 st, herr, Certina, Seiko_26430a_8dba19048f12f05_lg.jpeg
26430
Armbandsur, 3 st, herr, Certina, Seiko
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damur, Ebel, 18k, länk 18k, vikt 21,9 gram_26432a_8dba190930844bb_lg.jpeg
26432
Damur, Ebel, 18k, länk 18k, vikt 21,9 gram
Slutpris6 600 SEK
Värdering3 500 - 3 800 SEK
Damur, certina, 18k, länk i 18k, vikt 21,1 gram_26433a_8db9fc3d87d287e_lg.jpeg
26433
Damur, certina, 18k, länk i 18k, vikt 21,1 gram
Slutpris6 600 SEK
Värdering3 500 - 3 800 SEK
Damur, 2 st, 18k, Lanco och omärkt, länk ej guld_26434a_8db9fc3f3586dcc_lg.jpeg
26434
Damur, 2 st, 18k, Lanco och omärkt, länk ej guld
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 500 - 1 700 SEK
Kaffeservis, 42 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen_26461a_8db9fc64537d18e_lg.jpeg
26461
Kaffeservis, 42 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
Slutpris10 600 SEK
Värdering4 000 - 4 200 SEK
Gunnar Fohlin, olja på pannå, signerad, 64x54 cm_26381a_8dba1910e7932ca_lg.jpeg
26381
Gunnar Fohlin, olja på pannå, signerad, 64x54 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Gunnar Nylund, flodhäst, Rörstrand, längd ca 20 cm_26462a_8db9f12f87dad2c_lg.jpeg
26462
Gunnar Nylund, flodhäst, Rörstrand, längd ca 20 cm
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Fotogenlampa, höjd 49 cm_26466a_8db9e4e1fa15697_lg.jpeg
26466
Fotogenlampa, höjd 49 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matservis, 37 delar, "Maria Björnbär", Rosenthal_26467a_8db9fc5f1f39459_lg.jpeg
26467
Matservis, 37 delar, "Maria Björnbär", Rosenthal
Slutpris950 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Paul Kedelv, vas, Flygsfors, höjd 40 cm_26465a_8db9e5fe1d4a0f0_lg.jpeg
26465
Paul Kedelv, vas, Flygsfors, höjd 40 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Glas, 4 delar, bl a Orrefors, "Eden"_26469a_8db9fc59e4ee75f_lg.jpeg
26469
Glas, 4 delar, bl a Orrefors, "Eden"
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Moccaservis, 24 delar, Hartporzellan, Tyskland_26470b_8db9f128cd5f374_lg.jpeg
26470
Moccaservis, 24 delar, Hartporzellan, Tyskland
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, skedar, nysilverföremål_26471a_8db9e4f6876c469_lg.jpeg
26471
Ljusstakar, skedar, nysilverföremål
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Förstärkare, NAD, 320BEE_26472b_8db9e4de2f219d2_lg.jpeg
26472
Förstärkare, NAD, 320BEE
Slutpris850 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Projektor, Sony, VPH-600QM_26473a_8dba18f3342ba46_lg.jpeg
26473
Projektor, Sony, VPH-600QM
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ingeborg Lundin, glasservis, 60 delar, "Silvia", Orrefors_26464a_8db9fc72146b207_lg.jpeg
26464
Ingeborg Lundin, glasservis, 60 delar, "Silvia", Orrefors
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Engström/Myrstrand, fåtölj, trä/textil, Skaraborgs Möbelindustri_26475a_8dba16a51e621a3_lg.jpeg
26475
Engström/Myrstrand, fåtölj, trä/textil, Skaraborgs Möbelindustri
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Gunnar Nylund, flodhäst, Rörstrand, längd ca 30 cm_26463a_8db9f131dcf6616_lg.jpeg
26463
Gunnar Nylund, flodhäst, Rörstrand, längd ca 30 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 - 2 800 SEK
Klocklänkar, 25 st, rostfritt/guldpläterat, 16-20 mm_26493a_8db9e5e38bca29d_lg.jpeg
26493
Klocklänkar, 25 st, rostfritt/guldpläterat, 16-20 mm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Linnedukar, ett parti, bl a "Drakmönstret"_26494a_8db9fc5840f7333_lg.jpeg
26494
Linnedukar, ett parti, bl a "Drakmönstret"
Slutpris180 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bo Hill, olja på duk, signerad á tergo_26495a_8dba16ad8c78cc7_lg.jpeg
26495
Bo Hill, olja på duk, signerad á tergo
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Karin Håkansson, litografi, signerad, numrerad 15/30_26498a_8dba170169902a9_lg.jpeg
26498
Karin Håkansson, litografi, signerad, numrerad 15/30
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gillis Lundgren, stolar, 4 st, "Öglan", Ikea_26474a_8db9fbdaf5a6a3e_lg.jpeg
26474
Gillis Lundgren, stolar, 4 st, "Öglan", Ikea
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Glasservis, 60 delar_26468a_8db9fc6e5c9b23b_lg.jpeg
26468
Glasservis, 60 delar
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Salvador Dali, inramad affisch_26500a_8dba1918bbf9184_lg.jpeg
26500
Salvador Dali, inramad affisch
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Skulptur, kvinna, bemålad gips, höjd 29 cm_26544a_8db9e5f6f72d5b3_lg.jpeg
26544
Skulptur, kvinna, bemålad gips, höjd 29 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lockurna, Kina, höjd 22 cm_26545a_8db9e6ba2909449_lg.jpeg
26545
Lockurna, Kina, höjd 22 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Alexius Huber, relief, PT, signerad, 48x48 cm_26546a_8dba16a753d9f15_lg.jpeg
26546
Alexius Huber, relief, PT, signerad, 48x48 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, orientalisk, handknuten, 140x70 cm_26547b_8db9fc37619d9a5_lg.jpeg
26547
Matta, orientalisk, handknuten, 140x70 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, "Eko", parian, Gustavsberg, höjd 56 cm_26548a_8db9fc678834402_lg.jpeg
26548
Skulptur, "Eko", parian, Gustavsberg, höjd 56 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 - 2 700 SEK
Robert Beauchamp, 5 st tavlor, blandteknik, signerade_26499a_8dba192177e0723_lg.jpeg
26499
Robert Beauchamp, 5 st tavlor, blandteknik, signerade
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sojakrus, Japan, 17/1800-tal, höjd 20 cm_26553a_8db9e60e8538ba3_lg.jpeg
26553
Sojakrus, Japan, 17/1800-tal, höjd 20 cm
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Byst, gips, "August Strindberg", omärkt, höjd 37 cm_26549a_8db9e5e07d07b29_lg.jpeg
26549
Byst, gips, "August Strindberg", omärkt, höjd 37 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Snapsglas, 14 st, klarglas med färgad fot, "Reimersholms", höjd 16 cm_26554a_8db9f14e802cb6d_lg.jpeg
26554
Snapsglas, 14 st, klarglas med färgad fot, "Reimersholms", höjd 16 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Bricka och coasters, 9 delar, Scandia Guld, Ø 30 cm och mindre_26555b_8db9e5da0f07d77_lg.jpeg
26555
Bricka och coasters, 9 delar, Scandia Guld, Ø 30 cm och mindre
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK