Karljohans Utvalda (1/10)

Karljohans Utvalda (1/10)
Gunney Wahlquist, olja på duk, signerad, 74x63 cm_27038a_8dbb6c362a6336a_lg.jpeg
27038
Gunney Wahlquist, olja på duk, signerad, 74x63 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Herbert Lindqvist, olja på pannå, signerad, 39x56 cm_27039a_8dbb5cc7316a98e_lg.jpeg
27039
Herbert Lindqvist, olja på pannå, signerad, 39x56 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Karin Karlsson, olja på duk, signerad, 54x44 cm_27041a_8dbb5c87c98a75e_lg.jpeg
27041
Karin Karlsson, olja på duk, signerad, 54x44 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunilla Mann, affisch, "Malmö", 53x73 cm_27042a_8dbb6c34361324b_lg.jpeg
27042
Gunilla Mann, affisch, "Malmö", 53x73 cm
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Jean Bolinder, akvarell, signerad, 50x40 cm_27043a_8dbb5cd10ca5639_lg.jpeg
27043
Jean Bolinder, akvarell, signerad, 50x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Danka Jaworska, litografi, 135/325, signerad, 34x44 cm_27045a_8dbb5c85758be1d_lg.jpeg
27045
Danka Jaworska, litografi, 135/325, signerad, 34x44 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Tryck, "Evert Taube, Dolores", signerad, 79x66 cm _27046a_8dbb6c328b2f32f_lg.jpeg
27046
Tryck, "Evert Taube, Dolores", signerad, 79x66 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jan Lundqvist, teckning, signerad, 38x30 cm_27172a_8dbb5c817da908c_lg.jpeg
27172
Jan Lundqvist, teckning, signerad, 38x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Björn Jonson, etsning, signerad, 32x29 cm_27173a_8dbb5c7f23d01db_lg.jpeg
27173
Björn Jonson, etsning, signerad, 32x29 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Björn Wiinblad, tryck, 53x145 cm_27174a_8dbb5e9ae6e6dcb_lg.jpeg
27174
Björn Wiinblad, tryck, 53x145 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Francisco Goya, efter, etsning, "The little prisoner"_27227a_8dbb5e9f6d29509_lg.jpeg
27227
Francisco Goya, efter, etsning, "The little prisoner"
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ulf Onsberg, litografi, "SAS Gateway New York", signerad, H.C._27228a_8dbb6c3a4fc20cf_lg.jpeg
27228
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hans Wigert, färglitografi, signerad, numrerad 138/300_27260a_8dbb6c2f377969b_lg.jpeg
27260
Hans Wigert, färglitografi, signerad, numrerad 138/300
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Aschenbrenner, färglitografi, signerad, numrerad 266/330_27261a_8dbb6c3b4ca6944_lg.jpeg
27261
Lennart Aschenbrenner, färglitografi, signerad, numrerad 266/330
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300_27262a_8dbb6c3902c7bf0_lg.jpeg
27262
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad_27263a_8dbb6c37a33007a_lg.jpeg
27263
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson_27264a_8dbb5ebd949922b_lg.jpeg
27264
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad_27265a_8dbb5e8a80e9be1_lg.jpeg
27265
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
John Öhvall, olja på pannå, signerad_27266a_8dbb5ec30429d92_lg.jpeg
27266
John Öhvall, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nils Asp, litografi, "Auktion", provtryck, signerad_27269a_8dbb5ebaed0bd80_lg.jpeg
27269
Nils Asp, litografi, "Auktion", provtryck, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jean Theodor Skoglund, etsning, "Katarina Kyrka Stockholm", signerad_27270a_8dbb5eb5af02fb6_lg.jpeg
27270
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Paul Sommarin, akvarell, signerad_27271a_8dbb5e97bfbe82b_lg.jpeg
27271
Paul Sommarin, akvarell, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Karlmark, blandteknik, signerad_27268a_8dbb5cd50faffe7_lg.jpeg
27268
Gerhard Karlmark, blandteknik, signerad
Slutpris160 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300_27279a_8dbb6c4017c8348_lg.jpeg
27279
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Göran Billing, litografi, "Gårdssol", signerad, numrerad 88/300_27281a_8dbb6c3e3d0a3d6_lg.jpeg
27281
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Rudberg, färglitografi, signerad, numrerad 245/260_27282a_8dbb6c3ca077836_lg.jpeg
27282
Gustav Rudberg, färglitografi, signerad, numrerad 245/260
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Max Gregor Carlsson, färglitografi, signerad, upplaga 225 ex_27280a_8dbb6c42114113a_lg.jpeg
27280
Max Gregor Carlsson, färglitografi, signerad, upplaga 225 ex
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Axel Tallberg, etsningar, 3 st_27298a_8dbb77aa5ada9b6_lg.jpeg
27298
Axel Tallberg, etsningar, 3 st
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Max Walter Svanberg, litografi, signerad, daterad -57_27299a_8dbb5e93de41162_lg.jpeg
27299
Max Walter Svanberg, litografi, signerad, daterad -57
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, Max Walter Svanberg Sällskapet_27300a_8dbb5cc3f3d3803_lg.jpeg
27300
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, Max Walter Svanberg Sällskapet
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gideon Isaksson, olja på pannå, signerad, 103x70 cm_27330a_8dbb6c44412251f_lg.jpeg
27330
Gideon Isaksson, olja på pannå, signerad, 103x70 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, litografi, 144/250, signerad, 62x54 cm_27576a_lg.jpeg
26947
Oidentifierad konstnär, litografi, 144/250, signerad, 62x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, efter John Bauer, signerad D. Höglund_27584a_lg.jpeg
26925
Oidentifierad konstnär, efter John Bauer, signerad D. Höglund
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Gunnar Norrman, teckning, signerad, med dedikation till Tora Vega Holmström_27616a_lg.jpeg
26284
Gunnar Norrman, teckning, signerad, med dedikation till Tora Vega Holmström
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK