Karljohans Utvalda (21/1)
29235
Piedestal, metall, två hyllplan, höjd 75 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
29281
Karmstol, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29228
Olof Håkansson, olja på duk, signerad, 1920, 36x29 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29171
Vas, stengods, märkt "LL", höjd 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
29298
Fotopapper, bläckstråleskrivare, Olympus, A4/A3
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
29249
Alf Stridfeldt, väggrelief, "Hus", signerad
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
29273
Barnbestick, 3 delar, Musse Pigg, nysilver
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
29164
Arndt Ingemar Emilsson, olja på pannå, signerad, 24,5x34 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
29166
Mindre tavlor, 6 st, delvis signerade, 21x29 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
29214
Äldre gruvlykta, metall, Oldham, höjd 34 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29046
Taklampa, Markslöjd, Ø 54 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29262
Anna Ehrner, glasfat, signerat, Kosta Boda, Ø 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
29044
Kopparföremål, 6 delar, bl a grytor, kanna
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29112
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 79x59 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
29153
Anna Küntzel, olja på duk, signerad, 43x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29132
Erik Jean, olja på pannå, signerad, 28,5x17 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
29145
Olof Arén, olja på papp, signerad, 48,5x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29275
Ljuslykta, Söholm, Danmark, höjd 23 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29110
Figuriner, 7 st, bl a KE Iwar, Gunnar Hansson, höjd 30 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
29103
Nysilverbestick, ett parti
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
29224
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 89x79 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29165
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 33x43 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29184
Väska, galon, "Dunlop"
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29246
Alf Stridfeldt, väggrelief, signerad, 75x100 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
29154
Erin McLeod, blandteknik, signerad, 30x70 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
29155
Siri Granfeldt, akvarell, signerad, 53x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29148
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 22x27 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
29227
Malte Särlöv, olja på pannå, signerad, 36x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29118
Skolböcker, 18/1900-tal, 25 st, Engelska, Matematik, m.m.
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
29157
Äldre telefoner, 2 st, LM Ericsson, varav en kronmärkt
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
29561
Racercykel, Eddy Merckx, Crescent, 2320, 1990
Slutpris5 100 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
29123
Inger Persson, vas, stengods, Rörstrand, höjd 27 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29264
Stig Lindberg, vas, "Reptil", Gustavsberg, höjd 31 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
28766
Katarina Fontaine, olja på duk, signerad, 77x63 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
29226
Martin von Dungern, olja på pannå, signerad, 58x74 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29218
Äldre radio, Telefunken
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
29223
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 67x77 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29130
Nicolai Coster, olja på duk, signerad, 49x59 cm
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 250 SEK
29142
Inge Törner, olja på duk, signerad, mått med ram 45 x 37 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29022
Klockor, 6 st, bl a Seiko
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29128
Akustisk gitarr, Enrique Keller, Spanien
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29545
Diverse borr, verktyg för metallbearbetning, bl a CE Johansson
Slutpris2 200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29566
Rölakanmatta, blå, 200x140 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK