Karljohans Utvalda (21/1)

Karljohans Utvalda (21/1)
Vaser, miniatyrer, 14 st, bl a Åke Holm, Kähler_29418a_8dc0d0b28f6a333_lg.jpeg
29418
Vaser, miniatyrer, 14 st, bl a Åke Holm, Kähler
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, figuriner, 6 sr, bl a Upsala Ekeby_29419a_8dc0d0af0882434_lg.jpeg
29419
Vaser, figuriner, 6 sr, bl a Upsala Ekeby
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Figuriner, 4 st, bl. a. isbjörnar, Lladro_29420a_8dc0f8a2f61c09b_lg.jpeg
29420
Figuriner, 4 st, bl. a. isbjörnar, Lladro
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Figurin, porslin, Springerspaniel, B&G_29421a_8dc0d0ad4b320d4_lg.jpeg
29421
Figurin, porslin, Springerspaniel, B&G
Slutpris180 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ryamatta, 60/70-tal, 305x185 cm_29414a_8dc0d5095887a39_lg.jpeg
29414
Ryamatta, 60/70-tal, 305x185 cm
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kristallglas, 6 delar, bl. a. Orrefors_29422a_8dc0f8ab8a1d183_lg.jpeg
29422
Kristallglas, 6 delar, bl. a. Orrefors
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erika Lagerbielke, vas, skål, "Louise", Orrefors_29425a_8dc0cfe830f45b2_lg.jpeg
29425
Erika Lagerbielke, vas, skål, "Louise", Orrefors
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Glasföremål, 5 delar, bl. a. Bertil Vallien_29423a_8dc0d0abab3e87c_lg.jpeg
29423
Glasföremål, 5 delar, bl. a. Bertil Vallien
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, 42x35 cm_29427a_8dc0d1f508e77eb_lg.jpeg
29427
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, 42x35 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ulrica Hydman Vallien, glas, skålar, 4 delar, Kosta Boda_29424a_8dc0cfdaa7f3f6c_lg.jpeg
29424
Ulrica Hydman Vallien, glas, skålar, 4 delar, Kosta Boda
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Erik Jönsson, olja på duk, signerad, 31x25 cm_29429a_8dc0d118239cf5e_lg.jpeg
29429
Erik Jönsson, olja på duk, signerad, 31x25 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Rembrandt van Rijn, (e.), tryck, 33x26 cm_29431a_8dc0d11b70e09df_lg.jpeg
29431
Rembrandt van Rijn, (e.), tryck, 33x26 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Ilkka Pärni, serigrafi, 11/20, signerad, 36x48 cm_29428a_8dc0d10a02611d1_lg.jpeg
29428
Ilkka Pärni, serigrafi, 11/20, signerad, 36x48 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Willy Lindeberg, olja på pannå, signerad, 60,5x52,5 cm_29432a_8dc0d511aefb805_lg.jpeg
29432
Willy Lindeberg, olja på pannå, signerad, 60,5x52,5 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Yngve Hallberg, olja på duk, signerad, 63x40 cm_29433a_8dc0d516909fbcd_lg.jpeg
29433
Yngve Hallberg, olja på duk, signerad, 63x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Moccakanna med lock, "Musselmalet", helblond, modellnr. 1/1030_29426a_8dc0ea278233f27_lg.jpeg
29426
Moccakanna med lock, "Musselmalet", helblond, modellnr. 1/1030
Slutpris4 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Saro Arotoun, akvarell, signerad, 36x33 cm_29437a_8dc0d0ffaa58815_lg.jpeg
29437
Saro Arotoun, akvarell, signerad, 36x33 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ove Sandberg, bordslampa, Kosta_29434a_8dc19a99101f589_lg.jpeg
29434
Ove Sandberg, bordslampa, Kosta
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 45x35 cm_29439a_8dc0d1c88d737a4_lg.jpeg
29439
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 45x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Oidentifierad konstnär, relief, 31x35 cm_29441a_8dc0d52b2b4d582_lg.jpeg
29441
Oidentifierad konstnär, relief, 31x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 40x60 cm_29438a_8dc0d1ca2a37549_lg.jpeg
29438
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 40x60 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 38x31 cm_29442a_8dc0d531cda0536_lg.jpeg
29442
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 38x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 43x35 cm_29443a_8dc0d513be33a90_lg.jpeg
29443
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 43x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Bestickuppsättning, 64 delar, nysilver_29445a_8dc0f8ff3c4ffbb_lg.jpeg
29445
Bestickuppsättning, 64 delar, nysilver
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ove Olson, olja på pannå, "Skaldjur", daterad -64_29446a_8dc0d50b74acb6e_lg.jpeg
29446
Ove Olson, olja på pannå, "Skaldjur", daterad -64
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ove Olson, litografi, "Nattklubb", signerad, numrerad 70/99_29447a_8dc0d11f02bfa3d_lg.jpeg
29447
Ove Olson, litografi, "Nattklubb", signerad, numrerad 70/99
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Ove Olson, litografi, signerad, numrerad 6/14 _29448a_8dc0d120af0d683_lg.jpeg
29448
Ove Olson, litografi, signerad, numrerad 6/14
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Såssnipa, silver, Danmark, 185,3 gram_29449a_8dc0ea3d2985e10_lg.jpeg
29449
Såssnipa, silver, Danmark, 185,3 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hasse Andersson, litografi, signerad, EA_29450a_8dc0d1c2f986cdb_lg.jpeg
29450
Hasse Andersson, litografi, signerad, EA
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Anette Englund, litografi, signerad, numrerad 9/250_29452a_8dc0d10264ffb7c_lg.jpeg
29452
Anette Englund, litografi, signerad, numrerad 9/250
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ove Olson, akvarell, signerad_29451a_8dc0d134896cb39_lg.jpeg
29451
Ove Olson, akvarell, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stadsmotiv_29455a_8dc0d0c291760ff_lg.jpeg
29455
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stadsmotiv
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skål på fot, "Sachsisk Blomst", 493-1531, höjd 18,5 cm_29456a_8dc0ea152c6c09d_lg.jpeg
29456
Skål på fot, "Sachsisk Blomst", 493-1531, höjd 18,5 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sven-Erik Markhed, olja på duk, signerad, 87x72 cm_29453a_8dc0d518f2a173c_lg.jpeg
29453
Sven-Erik Markhed, olja på duk, signerad, 87x72 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bengt Nordenborg, litografi, "I förlig vind mot våren", signerad, numrerad 112/275_29457a_8dc0d0c9828b38e_lg.jpeg
29457
Bengt Nordenborg, litografi, "I förlig vind mot våren", signerad, numrerad 112/275
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ove Olson, litografi, signerad, numrerad, 232/260_29458a_8dc0d0cacb35d1d_lg.jpeg
29458
Ove Olson, litografi, signerad, numrerad, 232/260
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Erwin Andersson, olja på duk, signerad, 52x43 cm_29459a_8dc0d50f515918d_lg.jpeg
29459
Erwin Andersson, olja på duk, signerad, 52x43 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Kaffeservis, 51 delar, "Sommerfugl", B&G_29444a_8dc0f8ceb23f450_lg.jpeg
29444
Kaffeservis, 51 delar, "Sommerfugl", B&G
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Bägare, silver, 4 st, vikt 97,9 gram_29460a_8dc0ea5e78aa064_lg.jpeg
29460
Bägare, silver, 4 st, vikt 97,9 gram
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soppskålar, 8 st, porslin, höjd 9 cm_29461a_8dc0f8c1db3739d_lg.jpeg
29461
Soppskålar, 8 st, porslin, höjd 9 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Diverse tennföremål, 15 delar, bl a bägare_29463a_8dc0ea39404720c_lg.jpeg
29463
Diverse tennföremål, 15 delar, bl a bägare
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Cocktailglas, 9 st, höjd 13,5 cm_29464a_8dc0f8c8486de46_lg.jpeg
29464
Cocktailglas, 9 st, höjd 13,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Snapsglas, 11 st, höjd 13,5 cm_29465a_8dc0f8c957bcf3a_lg.jpeg
29465
Snapsglas, 11 st, höjd 13,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Erik Björklund, olja på duk, hamnmotiv, signerad_29454a_8dc0d50d58f9225_lg.jpeg
29454
Erik Björklund, olja på duk, hamnmotiv, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Rödvinsglas, 11 st, "Vinkällaren S:t Jörgen", höjd 22 cm_29466a_8dc0f8a7ee79b5e_lg.jpeg
29466
Rödvinsglas, 11 st, "Vinkällaren S:t Jörgen", höjd 22 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Diverse glas, 5 delar, bl. a. "Fuga", pappersvikt, m.m._29467a_8dc0ea31e6a2377_lg.jpeg
29467
Diverse glas, 5 delar, bl. a. "Fuga", pappersvikt, m.m.
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Örhängen, 2 par, 18k guld_29468a_8dc0ea69033e8e4_lg.jpeg
29468
Örhängen, 2 par, 18k guld
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Diverse smycken, silver_29469a_8dc0ea6175d14b0_lg.jpeg
29469
Diverse smycken, silver
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK