Karljohans Utvalda (21/1)
29418
Vaser, miniatyrer, 14 st, bl a Åke Holm, Kähler
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29419
Vaser, figuriner, 6 sr, bl a Upsala Ekeby
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29420
Figuriner, 4 st, bl. a. isbjörnar, Lladro
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29421
Figurin, porslin, Springerspaniel, B&G
Slutpris180 SEK
Värdering500 - 600 SEK
29414
Ryamatta, 60/70-tal, 305x185 cm
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
29422
Kristallglas, 6 delar, bl. a. Orrefors
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29425
Erika Lagerbielke, vas, skål, "Louise", Orrefors
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29423
Glasföremål, 5 delar, bl. a. Bertil Vallien
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29427
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, 42x35 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29424
Ulrica Hydman Vallien, glas, skålar, 4 delar, Kosta Boda
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29429
Erik Jönsson, olja på duk, signerad, 31x25 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
29431
Rembrandt van Rijn, (e.), tryck, 33x26 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
29428
Ilkka Pärni, serigrafi, 11/20, signerad, 36x48 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29432
Willy Lindeberg, olja på pannå, signerad, 60,5x52,5 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29433
Yngve Hallberg, olja på duk, signerad, 63x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29426
Moccakanna med lock, "Musselmalet", helblond, modellnr. 1/1030
Slutpris4 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
29437
Saro Arotoun, akvarell, signerad, 36x33 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29434
Ove Sandberg, bordslampa, Kosta
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29439
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 45x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
29441
Oidentifierad konstnär, relief, 31x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
29438
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 40x60 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29442
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 38x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
29443
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 43x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
29445
Bestickuppsättning, 64 delar, nysilver
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29446
Ove Olson, olja på pannå, "Skaldjur", daterad -64
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29447
Ove Olson, litografi, "Nattklubb", signerad, numrerad 70/99
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29448
Ove Olson, litografi, signerad, numrerad 6/14
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
29449
Såssnipa, silver, Danmark, 185,3 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
29450
Hasse Andersson, litografi, signerad, EA
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29452
Anette Englund, litografi, signerad, numrerad 9/250
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29451
Ove Olson, akvarell, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29455
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stadsmotiv
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
29456
Skål på fot, "Sachsisk Blomst", 493-1531, höjd 18,5 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
29453
Sven-Erik Markhed, olja på duk, signerad, 87x72 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
29457
Bengt Nordenborg, litografi, "I förlig vind mot våren", signerad, numrerad 112/275
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29458
Ove Olson, litografi, signerad, numrerad, 232/260
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
29459
Erwin Andersson, olja på duk, signerad, 52x43 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
29444
Kaffeservis, 51 delar, "Sommerfugl", B&G
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
29460
Bägare, silver, 4 st, vikt 97,9 gram
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29461
Soppskålar, 8 st, porslin, höjd 9 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
29463
Diverse tennföremål, 15 delar, bl a bägare
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29464
Cocktailglas, 9 st, höjd 13,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29465
Snapsglas, 11 st, höjd 13,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
29454
Erik Björklund, olja på duk, hamnmotiv, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
29466
Rödvinsglas, 11 st, "Vinkällaren S:t Jörgen", höjd 22 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29467
Diverse glas, 5 delar, bl. a. "Fuga", pappersvikt, m.m.
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29468
Örhängen, 2 par, 18k guld
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 900 SEK
29469
Diverse smycken, silver
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK