Karljohans Utvalda (15/10)

Karljohans Utvalda (15/10)
Soffbord, metallstomme, gul bordsskiva_27783a_8dbc045a7f426d7_lg.jpeg
27783
Soffbord, metallstomme, gul bordsskiva
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bruno Mathsson, soffbord, björk/böjträ, 65x65 cm_27786a_8dbc25b4f70efda_lg.jpeg
27786
Bruno Mathsson, soffbord, björk/böjträ, 65x65 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matbord, trebent, teak, med klaff, 50/60-tal, längd 153 cm_27787a_8dbc284468f3c5d_lg.jpeg
27787
Matbord, trebent, teak, med klaff, 50/60-tal, längd 153 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vägghylla, stringmodell, med tre hyllplan i grå plåt_27788a_8dbc0bcf4aaf728_lg.jpeg
27788
Vägghylla, stringmodell, med tre hyllplan i grå plåt
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vägghylla, "Tomado", tre hyllplan_27789a_8dbc0bc340b06e9_lg.jpeg
27789
Vägghylla, "Tomado", tre hyllplan
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fat, nysilver, WMF, längd 29 cm_27791a_8dbc0479069b090_lg.jpeg
27791
Fat, nysilver, WMF, längd 29 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vägghyllor, 2 st, stringmodell, vardera med tre hyllplan_27793a_8dbc0bdbc3fbe9e_lg.jpeg
27793
Vägghyllor, 2 st, stringmodell, vardera med tre hyllplan
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vägghylla, stringmodell, fyra hyllplan i plåt_27794a_8dbc0bdf0246bb4_lg.jpeg
27794
Vägghylla, stringmodell, fyra hyllplan i plåt
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Papperskorg, flätad, höjd 34 cm_27795a_8dbc0bc5e0b61b1_lg.jpeg
27795
Papperskorg, flätad, höjd 34 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vägghyllor, 2 st, stringmodell, vardera med tre hyllplan_27792a_8dbc0bcd78b72f8_lg.jpeg
27792
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hörnskåp, gustaviansk stil, 1900-tal, höjd 190 cm_27863a_8dbc2875b14acd2_lg.jpeg
27863
Hörnskåp, gustaviansk stil, 1900-tal, höjd 190 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Bruno Mathsson, sängram, "Ulla", Dux, 180x200 cm_27796a_8dbc1b1b60f71c9_lg.jpeg
27796
Bruno Mathsson, sängram, "Ulla", Dux, 180x200 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Howardsoffa, textil, bredd 225 cm_27869a_8dbc1b2cc08f3b5_lg.jpeg
27869
Howardsoffa, textil, bredd 225 cm
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Damur, 14k guld, länk 18k guld_27832a_8dbc0babbb7ceaf_lg.jpeg
27832
Damur, 14k guld, länk 18k guld
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Curt Hillfon, litografi, numrerad, signerad, 40x53 cm_27874a_8dbc282aa4653fe_lg.jpeg
27874
Curt Hillfon, litografi, numrerad, signerad, 40x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad, 61x78 cm_27875a_8dbc282c192a0b8_lg.jpeg
27875
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matmöbel, bord + 6 stolar, Karl-Erik Ekselius, stolar 6 st, valnöt, bord, teak_27872a_8dbc268d66a686a_lg.jpeg
27872
Matmöbel, bord + 6 stolar, Karl-Erik Ekselius, stolar 6 st, valnöt, bord, teak
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Bridgebord, 1900-talets mitt, 90x90 cm_27882a_8dbc0fea6abd708_lg.jpeg
27882
Bridgebord, 1900-talets mitt, 90x90 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Gnistskydd, 2 st, metall, 60x45 cm och mindre_27883a_8dbc0fe8417a911_lg.jpeg
27883
Gnistskydd, 2 st, metall, 60x45 cm och mindre
Slutpris250 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Vas, art deco-dekor, signerad, Elme, höjd 15 cm_27884a_8dbc0fbf01cf1d0_lg.jpeg
27884
Vas, art deco-dekor, signerad, Elme, höjd 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Vaser, ett par, Sea glasbruk, höjd 14,5 cm_27886a_lg.jpeg
26757
Vaser, ett par, Sea glasbruk, höjd 14,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Soffbord, ek- och rotfanér_27887a_lg.jpeg
27510
Soffbord, ek- och rotfanér
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Golvljusstake, smide, höjd 71 cm_27889a_lg.jpeg
27504
Golvljusstake, smide, höjd 71 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ostrontallrikar, 4 st, diameter 25 cm_27890a_lg.jpeg
27387
Ostrontallrikar, 4 st, diameter 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Emmafåtölj, trä/textil, 1900-tal_27864a_8dbc2868e9c48b5_lg.jpeg
27864
Emmafåtölj, trä/textil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Brasset, smide, höjd 83 cm_27888a_lg.jpeg
27505
Brasset, smide, höjd 83 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, 18/1900-tal, höjd 196 cm_27891a_lg.jpeg
27513
Spegel, 18/1900-tal, höjd 196 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fickur, med kompass, 1800-tal_27893a_lg.jpeg
27254
Fickur, med kompass, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, guldmelerad ram, 52x72 cm_27923a_lg.jpeg
27272
Spegel, guldmelerad ram, 52x72 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vas, keramik, Tyskland, höjd 25,5 cm_27939a_lg.jpeg
27242
Vas, keramik, Tyskland, höjd 25,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Ljusstakar, 11 st, glas, Reims, Frankrike, höjd 5,5 cm_27894a_lg.jpeg
27334
Ljusstakar, 11 st, glas, Reims, Frankrike, höjd 5,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Vaser, ett par, Reijmyre, höjd 16,5 cm_27909a_lg.jpeg
27156
Vaser, ett par, Reijmyre, höjd 16,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Glas, 4 delar, skålar, ljusstakar, bl a Trelleborg_27910a_lg.jpeg
27244
Glas, 4 delar, skålar, ljusstakar, bl a Trelleborg
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Sängbord, rokokostil, intarsia, 1900-tal_27911a_lg.jpeg
27507
Sängbord, rokokostil, intarsia, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jean Theodor Skoglund, etsning, "Katarina Kyrka Stockholm", signerad_27912a_lg.jpeg
27270
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Telefoner, 2 st, 80/90-tal, Mercedes, Kawasaki, längd 32 cm och mindre_27915a_lg.jpeg
27132
Telefoner, 2 st, 80/90-tal, Mercedes, Kawasaki, längd 32 cm och mindre
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad_27918a_lg.jpeg
27265
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Axel Tallberg, etsningar, 3 st_27919a_lg.jpeg
27298
Axel Tallberg, etsningar, 3 st
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sven Palmqvist, servisdelar, 7 st, "Rhapsody", Orrefors_27924a_lg.jpeg
27332
Sven Palmqvist, servisdelar, 7 st, "Rhapsody", Orrefors
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Ljusstakar, ett par, Holmegaard, höjd 12,5 cm_27925a_lg.jpeg
27165
Ljusstakar, ett par, Holmegaard, höjd 12,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Björn Wiinblad, tryck, 53x145 cm_27926a_lg.jpeg
27174
Björn Wiinblad, tryck, 53x145 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Ulf Onsberg, litografi, "SAS Gateway New York", signerad, H.C._27927a_lg.jpeg
27228
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Örjan Johansson, skål, Höganäs. diameter 17,5 cm_27931a_lg.jpeg
27149
Örjan Johansson, skål, Höganäs. diameter 17,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Vas, Kina, modern tillverkning, höjd 21 cm_27935a_lg.jpeg
27243
Vas, Kina, modern tillverkning, höjd 21 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Vas, glas, sannolikt Bengt Orup, Hyllinge, höjd 17,5 cm_27936a_lg.jpeg
27383
Vas, glas, sannolikt Bengt Orup, Hyllinge, höjd 17,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad_27937a_lg.jpeg
27263
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson_27938a_lg.jpeg
27264
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Björn Jonson, etsning, signerad, 32x29 cm_27940a_lg.jpeg
27173
Björn Jonson, etsning, signerad, 32x29 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK