Karljohans Utvalda (15/10)

Karljohans Utvalda (15/10)
Plåtleksak, ubåt, 50-tal, JEP, Frankrike, längd 41 cm_27885a_lg.jpeg
27012
Plåtleksak, ubåt, 50-tal, JEP, Frankrike, längd 41 cm
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Göran Billing, litografi, "Gårdssol", signerad, numrerad 88/300_27895a_lg.jpeg
27281
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Illustrerade Klassiker, 8 st_27896a_lg.jpeg
27248
Illustrerade Klassiker, 8 st
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Träskulpturer, 3 st, Ghana, högsta 30 cm_27902a_lg.jpeg
27049
Träskulpturer, 3 st, Ghana, högsta 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fåtöljer, ett par, 1970-tal, textil_27905a_lg.jpeg
27127
Fåtöljer, ett par, 1970-tal, textil
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, ett par, marmor, Portugal_27897a_lg.jpeg
27182
Ljusstakar, ett par, marmor, Portugal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, metall, 5 ljuspunkter_27898a_lg.jpeg
27511
Taklampa, metall, 5 ljuspunkter
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300_27899a_lg.jpeg
27279
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vas, Johansfors, med gulddekor, höjd 24,5 cm_27900a_lg.jpeg
27388
Vas, Johansfors, med gulddekor, höjd 24,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lars Hellsten, servisdelar, 6 st, "Eden", Orrefors_27904a_lg.jpeg
27159
Lars Hellsten, servisdelar, 6 st, "Eden", Orrefors
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300_27906a_lg.jpeg
27262
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lysrörsarmatur, "Supertuben", Ateljé Lyktan, längd 156 cm_27908a_lg.jpeg
27277
Lysrörsarmatur, "Supertuben", Ateljé Lyktan, längd 156 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, modell fotogenlampa, metall/glas, Ø 32 cm_27913a_lg.jpeg
27556
Taklampa, modell fotogenlampa, metall/glas, Ø 32 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jean Bolinder, akvarell, signerad, 50x40 cm_27917a_lg.jpeg
27043
Jean Bolinder, akvarell, signerad, 50x40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Francisco Goya, efter, etsning, "The little prisoner"_27921a_lg.jpeg
27227
Francisco Goya, efter, etsning, "The little prisoner"
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kameror, 3 st, Agfa, Olympus_27929a_lg.jpeg
27296
Kameror, 3 st, Agfa, Olympus
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Björn Weckström, vas, Nuutajärvi, höjd 13 cm_27901a_lg.jpeg
27378
Björn Weckström, vas, Nuutajärvi, höjd 13 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skålar, 2 st, stengods, bl a Margareta Bourelius, Ø 27 cm_27903a_lg.jpeg
27351
Skålar, 2 st, stengods, bl a Margareta Bourelius, Ø 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Skål, Orrefors, diameter 19,5 cm, höjd 11 cm_27916a_lg.jpeg
27319
Skål, Orrefors, diameter 19,5 cm, höjd 11 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jan Lundqvist, teckning, signerad, 38x30 cm_27933a_lg.jpeg
27172
Jan Lundqvist, teckning, signerad, 38x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Bordslampa, keramik, bemålad, höjd 48 cm_27934a_lg.jpeg
27256
Bordslampa, keramik, bemålad, höjd 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Karmstolar, ett par, rokokostil, klädda med tyg av Josef Frank_27849a_8dbc31ef4b4eedf_lg.jpeg
27849
Karmstolar, ett par, rokokostil, klädda med tyg av Josef Frank
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Paul Sommarin, akvarell, signerad_27892a_lg.jpeg
27271
Paul Sommarin, akvarell, signerad
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vaser, 3 st, stengods med harpälsglasyr, signerade, oidentifierad keramiker_27907a_lg.jpeg
27163
Vaser, 3 st, stengods med harpälsglasyr, signerade, oidentifierad keramiker
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampor, Ewå, Värnamo, gulmetall, höjd 42 cm_27920a_lg.jpeg
27112
Bordslampor, Ewå, Värnamo, gulmetall, höjd 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
John Öhvall, olja på pannå, signerad_27932a_lg.jpeg
27266
John Öhvall, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lise Lykke, väggrelief, fajans, "Tivoli Köpenhamn", höjd 32 cm_27914a_lg.jpeg
27143
Lise Lykke, väggrelief, fajans, "Tivoli Köpenhamn", höjd 32 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mindre byråer, ett par, ek, 60/70-tal, Ulferts, bredd 61 cm_27922a_lg.jpeg
27304
Mindre byråer, ett par, ek, 60/70-tal, Ulferts, bredd 61 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Servis, 31 delar, Mason´s, England_27955a_lg.jpeg
27177
Servis, 31 delar, Mason´s, England
Slutpris180 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Trappstege, aluminium, fyra steg_27881a_8dbc0fee6dcb2b5_lg.jpeg
27881
Trappstege, aluminium, fyra steg
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Handknutna mattor, 3 st, mindre, största 106x73 cm_27993a_lg.jpeg
27518
Handknutna mattor, 3 st, mindre, största 106x73 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Handknuten matta, 115x67 cm_27994a_lg.jpeg
27514
Handknuten matta, 115x67 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Sidobord, metall och glas, diameter 50 cm_27953a_lg.jpeg
26924
Sidobord, metall och glas, diameter 50 cm
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lampsocklar, strömbrytare, kontaktdon, m.m., äldre_27928a_lg.jpeg
27245
Lampsocklar, strömbrytare, kontaktdon, m.m., äldre
Slutpris200 SEK
Värdering150 - 200 SEK