Karljohans Utvalda (15/10)

Karljohans Utvalda (15/10)
Takfotogenlampa, majolika, Ø 48 cm_27458a_8dbc28171453059_lg.jpeg
27458
Takfotogenlampa, majolika, Ø 48 cm
Slutpris350 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Foton, ett parti, 1900-talets första hälft_27463a_8dbc254d2c5a844_lg.jpeg
27463
Foton, ett parti, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Theodor Jönsson, blandteknik, signerad, daterad 1957_27466a_8dbc109fa5efadd_lg.jpeg
27466
Theodor Jönsson, blandteknik, signerad, daterad 1957
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hjalmar Lindblom, olja på duk, "Fiskeläge", signerad_27468a_8dbc10a91155e5d_lg.jpeg
27468
Hjalmar Lindblom, olja på duk, "Fiskeläge", signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gunnar Cyrén, skål, "Sofiero", Orrefors, "För nit och redlighet"_27464a_8dbc0367a143f2d_lg.jpeg
27464
Gunnar Cyrén, skål, "Sofiero", Orrefors, "För nit och redlighet"
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Albert Larsson, olja på duk, landskapsmotiv, signerad_27476a_8dbc1086d3628e4_lg.jpeg
27476
Albert Larsson, olja på duk, landskapsmotiv, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Monterskåp, trä och glas_27480a_8dbc256bec03666_lg.jpeg
27480
Monterskåp, trä och glas
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Askfat, golvmodell, höjd 57 cm_27481a_8dbc03652096cdf_lg.jpeg
27481
Askfat, golvmodell, höjd 57 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käppar, 2 st, längd 94 cm och 81 cm_27482a_8dbc035ff77e99c_lg.jpeg
27482
Käppar, 2 st, längd 94 cm och 81 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Anna Ehrner, taklampa, "Anna", Ateljé Lyktan, diameter 62 cm_27479a_8dbc27ec8016c81_lg.jpeg
27479
Anna Ehrner, taklampa, "Anna", Ateljé Lyktan, diameter 62 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pieter Bruegel, efter, etsningar, 7 st, "De sju dödssynderna"_27483a_8dbc04646cecfa9_lg.jpeg
27483
Pieter Bruegel, efter, etsningar, 7 st, "De sju dödssynderna"
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stig Wernheden, olja på duk, signerad_27469a_8dbc108ca531b04_lg.jpeg
27469
Stig Wernheden, olja på duk, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Gudrun Bartels, textilkonstverk, 2 st, signerade_27484a_8dbc04707a9912c_lg.jpeg
27484
Gudrun Bartels, textilkonstverk, 2 st, signerade
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Karlmark, olja på pannå, motiv med höstackar, signerad_27467a_8dbc1098bc99ab3_lg.jpeg
27467
Gerhard Karlmark, olja på pannå, motiv med höstackar, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stig Wernheden, olja på duk, signerad_27477a_8dbc10940d058ee_lg.jpeg
27477
Slutpris650 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hans Larsson, litografi, signerad_27488a_8dbc1b5f42c1a9f_lg.jpeg
27488
Hans Larsson, litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Karlmark, litografi, signerad_27489a_8dbc63b797929a3_lg.jpeg
27489
Gerhard Karlmark, litografi, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, akryl på duk, "Inferno", signerad "Margu", daterad -20_27491a_8dbc1b661d367bf_lg.jpeg
27491
Oidentifierad konstnär, akryl på duk, "Inferno", signerad "Margu", daterad -20
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fabian Lundqvist, litografi, signerad_27492a_8dbc1b672fbaa47_lg.jpeg
27492
Fabian Lundqvist, litografi, signerad
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Per Löfgren, litografi, signerad, E.A, II/V_27493a_8dbc1b68af1ee21_lg.jpeg
27493
Per Löfgren, litografi, signerad, E.A, II/V
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fotoalbum, inramade foton, "Flygvapnet", privata bilder, flygplan m.m._27494a_8dbc0467b12fdb1_lg.jpeg
27494
Fotoalbum, inramade foton, "Flygvapnet", privata bilder, flygplan m.m.
Slutpris250 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Vinglas, 12 st, Luigi Bormioli, "Light & Music", höjd 17 cm_27495a_8dbc1036f1e15c6_lg.jpeg
27495
Vinglas, 12 st, Luigi Bormioli, "Light & Music", höjd 17 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Grogglas, 10 st, med graverad dekor, höjd 14 cm_27496a_8dbc102041df879_lg.jpeg
27496
Grogglas, 10 st, med graverad dekor, höjd 14 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Små vinglas, 10 st, Spiegelau, höjd 12,5 cm_27497a_8dbc1b6ca793ba1_lg.jpeg
27497
Små vinglas, 10 st, Spiegelau, höjd 12,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeservis, 43 delar, "Ballerina", Bing & Gröndahl_27498a_8dbc1044d181060_lg.jpeg
27498
Kaffeservis, 43 delar, "Ballerina", Bing & Gröndahl
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kaffeservis, 46 delar, "Sanssouci", Rosenthal_27499a_8dbc103a986ed1c_lg.jpeg
27499
Kaffeservis, 46 delar, "Sanssouci", Rosenthal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Harald Wiberg, julservis, 12 delar, Royal Copenhagen_27500a_8dbc04f4c801984_lg.jpeg
27500
Harald Wiberg, julservis, 12 delar, Royal Copenhagen
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Glasservis, 63 delar_27501a_8dbc101e7e46350_lg.jpeg
27501
Glasservis, 63 delar
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matsalsmöbel, 5 delar, gustaviansk stil,1900-tal_27521a_8dbc27c399bd33b_lg.jpeg
27521
Matsalsmöbel, 5 delar, gustaviansk stil,1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Sideboard, Gustaviansk stil, 1900-tal_27522a_8dbc26747eb7a88_lg.jpeg
27522
Sideboard, Gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Serveringsvagn, gulmetall, glas, höjd 55 cm_27520a_8dbc045d3ab77e2_lg.jpeg
27520
Serveringsvagn, gulmetall, glas, höjd 55 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeservis, 34 delar, Karlskrona_27525a_8dbc101b2d83b52_lg.jpeg
27525
Kaffeservis, 34 delar, Karlskrona
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, 37 delar, Japan_27527a_8dbc0392c0430fc_lg.jpeg
27527
Kaffeservis, 37 delar, Japan
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salt- och pepparströare, "Folklore", Figgjo Flint, höjd 10 cm_27540a_8dbc04fb4e5ff7f_lg.jpeg
27540
Salt- och pepparströare, "Folklore", Figgjo Flint, höjd 10 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hans Hansen, brosch, silver, Georg Jensen, Danmark_27541a_8dbc0b85f73a464_lg.jpeg
27541
Hans Hansen, brosch, silver, Georg Jensen, Danmark
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Samlartallrikar, 8 st, Kina, Imperial Jingdezhen_27526a_8dbc0bbadb0389c_lg.jpeg
27526
Samlartallrikar, 8 st, Kina, Imperial Jingdezhen
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Brosch, silver, med stenar, rosett_27542a_8dbc057211f7a8b_lg.jpeg
27542
Brosch, silver, med stenar, rosett
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brosch, silver, med stenar_27543a_8dbc0b7c5e2536d_lg.jpeg
27543
Brosch, silver, med stenar
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nålar, 2 st, silver_27544a_8dbc0b7e02314e7_lg.jpeg
27544
Nålar, 2 st, silver
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ryggsäck, Boblbee, "Sport"_27546a_8dbc03777332970_lg.jpeg
27546
Ryggsäck, Boblbee, "Sport"
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, orientalisk, maskinknuten, 300x400 cm_27524a_8dbc101b4168067_lg.jpeg
27524
Matta, orientalisk, maskinknuten, 300x400 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bert Johnny Nilsson, komposition, signerad, numrerad 119/150_27548a_8dbc1b4575b7723_lg.jpeg
27548
Bert Johnny Nilsson, komposition, signerad, numrerad 119/150
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Anita C Johansson, komposition, signerad_27549a_8dbc2af3e572988_lg.jpeg
27549
Anita C Johansson, komposition, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad_27550a_8dbc2af694fb434_lg.jpeg
27550
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Karaff, "Drottning Viktorias Salongsvagn", i ask, höjd 33 cm_27533a_8dbc04ecd9a1782_lg.jpeg
27533
Karaff, "Drottning Viktorias Salongsvagn", i ask, höjd 33 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtöljer, ett par, textil, 30/40-tal _27547a_8dbb7ab93c92738_lg.jpeg
27547
Fåtöljer, ett par, textil, 30/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, litografi 236/290, 48,5x66 cm_27537a_8dbc10806de2335_lg.jpeg
27537
Ulrica Hydman-Vallien, litografi 236/290, 48,5x66 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, litografi, 28/290, signerad, 47x59 cm_27538a_8dbc1083a1a6a27_lg.jpeg
27538
Ulrica Hydman-Vallien, litografi, 28/290, signerad, 47x59 cm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK