Karljohans Utvalda (19/3)
21813
Figuriner, glas, 3 st, bl a FM Konstglas, längsta 30 cm
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
21799
Fat, krus, Laholm, Jie, högsta 22 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
21790
Nils Dardel, (e.), inramade tryck, 2 st
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
21848
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 37x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
23356
Helena Tynell, taklampa, glas, 1900-tal, Glashütte Limburg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23358
Bordskanon, ek/mässing, längd 32 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering700 - 800 SEK