Karljohans Utvalda (19/3)

Karljohans Utvalda (19/3)
Vägglampa, glas och metall, längd 35 cm_23318a_8db1bbfdfa57752_lg.jpeg
23318
Vägglampa, glas och metall, längd 35 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljuslyktor, 2 st, högsta 40 cm_23319a_8db1bbd079b8aaa_lg.jpeg
23319
Ljuslyktor, 2 st, högsta 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, rölakan, 120x70 cm_23320a_8db1d7da1816401_lg.jpeg
23320
Matta, rölakan, 120x70 cm
Slutpris140 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Kameror samt tillbehör, ett parti, bl a Konica, Durst, Paillard-Bolex, m.m._23321a_8db1b306a4d014c_lg.jpeg
23321
Kameror samt tillbehör, ett parti, bl a Konica, Durst, Paillard-Bolex, m.m.
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
David Weeks, figurin, trä, "Hanno the Gorilla", Areaware, höjd 29 cm_23303a_8db1bcdc08e029b_lg.jpeg
23303
David Weeks, figurin, trä, "Hanno the Gorilla", Areaware, höjd 29 cm
Slutpris550 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fat, vas, 4 delar, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl_23322a_8db1d8d536cfdec_lg.jpeg
23322
Fat, vas, 4 delar, Royal Copenhagen, Bing & Gröndahl
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Förstoringsapparat, Meopta, Opemus 5_23323a_8db1bc04a6e49ad_lg.jpeg
23323
Förstoringsapparat, Meopta, Opemus 5
Slutpris140 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Adventsljusstake, teak, Luma 179_23324a_8db1b358b1f983c_lg.jpeg
23324
Adventsljusstake, teak, Luma 179
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, höjd 30 cm_23325a_8db1bc12bfa4e60_lg.jpeg
23325
Taklampa, höjd 30 cm
Slutpris450 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Matbord, runt, med Perstorpsskiva, "Virrvarr", diameter 90 cm_23326a_8db1bc6600a0d41_lg.jpeg
23326
Matbord, runt, med Perstorpsskiva, "Virrvarr", diameter 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vinglas, 11 st, slipad dekor, höjd 18 cm_23327a_8db1b2cd72623b6_lg.jpeg
23327
Vinglas, 11 st, slipad dekor, höjd 18 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damcykel, Crescent, 26"_23328a_8db1bc652246f61_lg.jpeg
23328
Damcykel, Crescent, 26"
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, mässing/bakelit, höjd 28,5 cm_23352a_8db1d8cd10b3493_lg.jpeg
23352
Spegel, mässing/bakelit, höjd 28,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Richard Ryan, foto, "Frozen Library", signerad, 30x40 cm _23354a_8db1e3b6dd0d8c3_lg.jpeg
23354
Richard Ryan, foto, "Frozen Library", signerad, 30x40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Pinocchio, träfigur, Italien, höjd 58 cm_23359a_8db1db194c11332_lg.jpeg
23359
Pinocchio, träfigur, Italien, höjd 58 cm
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi, 8/110, signerad, 72x35 cm_23360a_lg.jpeg
21853
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Barpallar, ett par, Ikea, höjd 75 cm_23361a_lg.jpeg
21827
Barpallar, ett par, Ikea, höjd 75 cm
Slutpris140 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Kerstin Lundberg-Stenman, litografi, 11/150, signerad, 66x49 cm_23362a_lg.jpeg
21852
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Vinylskivor, 50 st, svenskt, 1970/80-tal_23364a_lg.jpeg
21823
Vinylskivor, 50 st, svenskt, 1970/80-tal
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Golvljusstake, smide, 1900-tal, smide, höjd 64 cm_23365a_lg.jpeg
21839
Golvljusstake, smide, 1900-tal, smide, höjd 64 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bordslampa, konstmassa, figurativ, höjd 64 cn_23363a_lg.jpeg
21895
Bordslampa, konstmassa, figurativ, höjd 64 cn
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Vinylskivor, 16 st, bl a Hep stars, The Osmonds, Beach Boys_23366a_lg.jpeg
21824
Vinylskivor, 16 st, bl a Hep stars, The Osmonds, Beach Boys
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Skeppor, 4 st, Boet AB_23367a_lg.jpeg
21865
Skeppor, 4 st, Boet AB
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen, höjd 47 cm_23368a_lg.jpeg
21819
Bordslampa, Royal Copenhagen, höjd 47 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Pelarborr, Huvema, H16 T Profi, 2000-tal, Nederländerna_23355a_8db1c0b6a60f41b_lg.jpeg
23355
Pelarborr, Huvema, H16 T Profi, 2000-tal, Nederländerna
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Brio, åsna på hjul, "Skotte", Stig Lindberg_23369a_lg.jpeg
21806
Brio, åsna på hjul, "Skotte", Stig Lindberg
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Martin Johan Tengberg, olja på duk, signerad, 77x59 cm_23371a_lg.jpeg
21639
Martin Johan Tengberg, olja på duk, signerad, 77x59 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Läderportföljer, doktorsväska, 3 delar_23373a_lg.jpeg
21825
Läderportföljer, doktorsväska, 3 delar
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kaffekanna, sockerskål, "Snöflinga", Rörstrand, högsta 21 cm_23374a_lg.jpeg
21811
Kaffekanna, sockerskål, "Snöflinga", Rörstrand, högsta 21 cm
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk,  mongramsignerad, 39x53 cm_23377a_lg.jpeg
21743
Oidentifierad konstnär, olja på duk, mongramsignerad, 39x53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Vägglampetter, ett par, gulmetall_23379a_lg.jpeg
21820
Vägglampetter, ett par, gulmetall
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Fiskfat, Göteborg, längd 53 cm_23380a_lg.jpeg
21803
Fiskfat, Göteborg, längd 53 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Bringare, skål, 1900-talets första hälft, högsta 17 cm_23384a_lg.jpeg
21808
Bringare, skål, 1900-talets första hälft, högsta 17 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Per-Olof Nilsson, etsning, 70/101, signerad, 32x40 cm_23385a_lg.jpeg
21847
Per-Olof Nilsson, etsning, 70/101, signerad, 32x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Bordslampor, 3 st, keramik, Italien, höjd 37 cm_23392a_lg.jpeg
21896
Bordslampor, 3 st, keramik, Italien, höjd 37 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skålar, 2 st, Walterglas, högsta 12,5 cm_23372a_lg.jpeg
21720
Skålar, 2 st, Walterglas, högsta 12,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 77x68 cm_23378a_lg.jpeg
21638
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 77x68 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gabriel Burmeister, vas, 1900-talets första hälft, höjd 16,5 cm_23386a_lg.jpeg
21697
Gabriel Burmeister, vas, 1900-talets första hälft, höjd 16,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x59 cm_23390a_lg.jpeg
21741
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x59 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Jakttrofé, Gasell, bogmontage, höjd 60 cm_23357a_8db1d90b456191c_lg.jpeg
23357
Jakttrofé, Gasell, bogmontage, höjd 60 cm
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Hylla för tidsskrifter, björk, höjd 98 cm_23375a_lg.jpeg
21749
Hylla för tidsskrifter, björk, höjd 98 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Gräddkannor, ett par, Danmark, 1940-tal_23376a_lg.jpeg
21718
Gräddkannor, ett par, Danmark, 1940-tal
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Kannor, lockburk, gong-gong, bl a Ystad Metall, Ibe konst_23393a_lg.jpeg
21800
Kannor, lockburk, gong-gong, bl a Ystad Metall, Ibe konst
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Skål, glas, Boda Nova_23394a_lg.jpeg
21729
Skål, glas, Boda Nova
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Inramat tryck, fartygsmotiv, 71x56 cm_23381a_lg.jpeg
21744
Inramat tryck, fartygsmotiv, 71x56 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Vägglampetter, ett par, koppar_23382a_lg.jpeg
21686
Vägglampetter, ett par, koppar
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Nils Marcus, olja på pannå, signerad, 36x27 cm_23383a_lg.jpeg
21712
Nils Marcus, olja på pannå, signerad, 36x27 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Spegel, 90/00-tal_23391a_lg.jpeg
21747
Spegel, 90/00-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK