Starts: 4 Jan 2026 20:00Ends from: 18 Jan 2026 18:00
Karljohans Utvalda (18/1)
Visning - Måndag 13-19, tisdag 13-18, onsdag 13-18, fredag 9-13
- FurnitureClear filters

45087
Matsalsskåp, rokokostil, Blomstermåla, höjd 189 cm
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK

45088
Börge Mogensen, matbord, "Asserbo", Karl Andersson & Söner
Current bid140 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK

45105
Vitrinskåp, furu, 80-tal, höjd 171 cm
Starting bid100 SEK
Est400 - 500 SEK

45127
Dokumentfack, ek, tidigt 1900, bredd 37 cm
Current bid140 SEK
Est250 - 300 SEK

45156
Plåtskåp, Gerdmans, höjd 195 cm
Current bid100 SEK
Est600 - 800 SEK

45287
Kassaskåp, Hadak, P350, bredd 54 cm
Current bid160 SEK
Est400 - 500 SEK

45288
Matgrupp, 5 delar, valnöt, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK

45291
Karmstolar, ett par, bambu/rotting, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK

45293
Karmstol, bonad björk, tidigt 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est250 - 300 SEK

45295
Mindre möbler, 5 delar, piedestal, pall, tidningskort, m.m.
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK

45298
Matgrupp, 7 delar, furu, Furusnickarn, längd 133 cm
Starting bid100 SEK
Est600 - 800 SEK

45300
Avlastningsbord, björk/stål, längd 85 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK

45319
Piedestal, furu, höjd 86 cm
Current bid100 SEK
Est200 - 250 SEK

45320
Byrå, ek, 60/70-tal, bredd 60 cm
Starting bid100 SEK
Est400 - 500 SEK

45321
Soffbord, bok, Asserbo Møbler, Danmark
Current bid100 SEK
Est400 - 500 SEK

45336
Byrå, nyrenässans, tidigt 1900-tal, höjd 137 cm
Current bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK

45343
Bokhylla, teak, 60-tal, Wirserums nya Möbelfabrik, längd 168 cm
Current bid200 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK

45382
Nils & Kajsa Strinning, vägghylla, "String Plex", teak/akryl
Current bid160 SEK
Est800 - 1,000 SEK

44905
Hatthyllor, ett par, metall, längd 100 cm
Starting bid100 SEK
Est250 - 300 SEK

45025
Byrå, furu, SMI, höjd 100 cm
Starting bid100 SEK
Est400 - 500 SEK

45028
Barnstol, "Tripp Trapp", Stokke, höjd 78 cm
Current bid100 SEK
Est500 - 600 SEK