Karljohans Utvalda (28/5)

Karljohans Utvalda (28/5)
Eddie Valenta, litografi, 50/125, signerad, 55x55 cm_24376a_8db54913a0ceddc_lg.jpeg
24376
Eddie Valenta, litografi, 50/125, signerad, 55x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Hjalmar Lindblom, blandteknik, signerad, 34x31 cm_24377a_8db54915080495e_lg.jpeg
24377
Hjalmar Lindblom, blandteknik, signerad, 34x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Karl-Erik "Ledde" Lundberg, olja på pannå, signerad, 55x46 cm_24375a_8db5491300d1afd_lg.jpeg
24375
Karl-Erik "Ledde" Lundberg, olja på pannå, signerad, 55x46 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 700 SEK
Rolf Eriksson, litografi, 384/478, signerad, 45x32 cm_24391a_8db5490f5470a6a_lg.jpeg
24391
Rolf Eriksson, litografi, 384/478, signerad, 45x32 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Arne Andersson, olja på duk, signerad, 70x60 cm_24579a_8db548bcae3679b_lg.jpeg
24579
Arne Andersson, olja på duk, signerad, 70x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Uno Stallarholm, etsning, 24/50, signerad, 34x45 cm_24580a_8db52e309c215c8_lg.jpeg
24580
Uno Stallarholm, etsning, 24/50, signerad, 34x45 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lilian Berg-Hagenfeldt, akvarell, signerad, 39x52 cm_24581a_8db52e241403fe8_lg.jpeg
24581
Lilian Berg-Hagenfeldt, akvarell, signerad, 39x52 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunnar Brusewitz, litografi, E.A., signerad, 56x46 cm_24582a_8db548c3aee064d_lg.jpeg
24582
Gunnar Brusewitz, litografi, E.A., signerad, 56x46 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, 2 st, signerade, 40x40 cm_24583a_8db52e2049a69d4_lg.jpeg
24583
Oidentifierad konstnär, blandteknik, 2 st, signerade, 40x40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Diorama, kork, Kina, 47x22 cm_24598a_8db522c7ca5704e_lg.jpeg
24598
Diorama, kork, Kina, 47x22 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Inramade tryck, Marilyn Monroe, Che Guevara_24607a_8db52e32c609a39_lg.jpeg
24607
Inramade tryck, Marilyn Monroe, Che Guevara
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gunilla Mann, inramat tryck, "Lundagård", 50x70 cm_24608a_8db52e31aacb01d_lg.jpeg
24608
Gunilla Mann, inramat tryck, "Lundagård", 50x70 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Andy Warhol (e.), inramat tryck, Marilyn Monroe, 60x90 cm_24609a_8db52e324dfba33_lg.jpeg
24609
Andy Warhol (e.), inramat tryck, Marilyn Monroe, 60x90 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm_24617a_8db52e1e902ef07_lg.jpeg
24617
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stig Sasen, gouache, signerad, 64x32,5 cm_24625a_8db548b3d4259cf_lg.jpeg
24625
Stig Sasen, gouache, signerad, 64x32,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm_24626a_8db52e1afdeef92_lg.jpeg
24626
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 50x58 cm_24627a_8db52e1d08f66ca_lg.jpeg
24627
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 50x58 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375_24642a_8db51f1927b1dec_lg.jpeg
24642
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oscar Reutersvärd, färglitografi, 12/99, signerad, 48x63 cm_24678a_8db52dfd5eb8d4c_lg.jpeg
24678
Oscar Reutersvärd, färglitografi, 12/99, signerad, 48x63 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Oscar Reutersvärd, färglitografi, 12/99, signerad, 48x63 cm_24679a_8db52dfdf7f40f1_lg.jpeg
24679
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Le Corbusier (e.), 6 st tryck, signerade i trycket_24699a_lg.jpeg
23993
Le Corbusier (e.), 6 st tryck, signerade i trycket
Slutpris850 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Le Corbusier (e.), 6 st tryck, signerade i trycket_24700a_lg.jpeg
23992
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tidningar, "Julstämning", 1919, 1920, 1921_24746a_8db522783e38fe6_lg.jpeg
24746
Tidningar, "Julstämning", 1919, 1920, 1921
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Tora Vega Holmström, olja på pannå, signerad, 35x42 cm_24757a_8db548ad3532901_lg.jpeg
24757
Tora Vega Holmström, olja på pannå, signerad, 35x42 cm
Slutpris11 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Siri Kivilinna, akvarell, signerad, 37x31 cm_24758a_lg.jpeg
24060
Siri Kivilinna, akvarell, signerad, 37x31 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Rosensohn, etsning, 7/25, signerad, 42x51 cm_24759a_lg.jpeg
24072
Lennart Rosensohn, etsning, 7/25, signerad, 42x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Zdenka Rusova, etsning, 1/400, signerad, 47x60 cm_24760a_lg.jpeg
24074
Zdenka Rusova, etsning, 1/400, signerad, 47x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ole Ahlberg, litografi, 19/135, signerad, 48x55 cm_24761a_lg.jpeg
24080
Ole Ahlberg, litografi, 19/135, signerad, 48x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Robert E Olson, litografier, 3 st, signerade, 51x71 cm och mindre_24762a_lg.jpeg
24081
Robert E Olson, litografier, 3 st, signerade, 51x71 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, emalj på koppar, signerad, 28x28 cm_24763a_lg.jpeg
24082
Oidentifierad konstnär, emalj på koppar, signerad, 28x28 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lennart Jönsson, blandteknik, signerad, 33x28 cm_24764a_lg.jpeg
24083
Lennart Jönsson, blandteknik, signerad, 33x28 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tora Vega Holmström, pastell, komposition, signerad, 52x72 cm_24781a_8db548ab325d340_lg.jpeg
24781
Tora Vega Holmström, pastell, komposition, signerad, 52x72 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Brita af Klercker, olja på duk, signerad, 58x40 cm_24782a_8db5487c223c23d_lg.jpeg
24782
Brita af Klercker, olja på duk, signerad, 58x40 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Helge Cardell, olja på duk, signerad, 46x44 cm_24783a_8db52dddc719599_lg.jpeg
24783
Helge Cardell, olja på duk, signerad, 46x44 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hans Larsson, färglitografi, PT, signerad, 48x63 cm_24785a_8db52dd9d43e09b_lg.jpeg
24785
Hans Larsson, färglitografi, PT, signerad, 48x63 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Eva Acking, olja på pannå, komposition, signerad, 32x40 cm_24786a_8db52dceb6011ce_lg.jpeg
24786
Eva Acking, olja på pannå, komposition, signerad, 32x40 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 51x37 cm_24784a_8db52dd7e232d00_lg.jpeg
24784
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 51x37 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm_24789a_8db52dd114069d1_lg.jpeg
24789
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Brita af Klercker, färglitografi, 222/300, signerad, 64x50 cm_24790a_8db52dd3fa3d7fc_lg.jpeg
24790
Brita af Klercker, färglitografi, 222/300, signerad, 64x50 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tora Vega Holmström, olja på pannå, signerad, 54x46 cm_24787a_8db548aa26e22dd_lg.jpeg
24787
Tora Vega Holmström, olja på pannå, signerad, 54x46 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Enrique Battista, blandteknik, komposition, signerad_24788a_8db52dd000b0233_lg.jpeg
24788
Enrique Battista, blandteknik, komposition, signerad
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Maria Hillfon, litografi, 196/290, signerad, 32x42 cm_24792a_8db52dc34ebc0cd_lg.jpeg
24792
Maria Hillfon, litografi, 196/290, signerad, 32x42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Maria Hillfon, litografi, 161/290, signerad, 32x42 cm_24793a_8db52dc439191b2_lg.jpeg
24793
Maria Hillfon, litografi, 161/290, signerad, 32x42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm_24794a_8db52dcc196e874_lg.jpeg
24794
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tor Norling, akvarell, signerad, 38x45 cm_24795a_8db52dca6ca39d3_lg.jpeg
24795
Tor Norling, akvarell, signerad, 38x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm_24796a_8db52dc9aee9940_lg.jpeg
24796
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm_24797a_8db52dc7f3fc976_lg.jpeg
24797
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bengt Böckman, litografi, 326/333, signerad, 47x43 cm_24798a_8db52dc5eb81f2d_lg.jpeg
24798
Bengt Böckman, litografi, 326/333, signerad, 47x43 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK