Karljohans Utvalda (28/5)
- Konst och grafikRensa filter
24376
Eddie Valenta, litografi, 50/125, signerad, 55x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
24377
Hjalmar Lindblom, blandteknik, signerad, 34x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24375
Karl-Erik "Ledde" Lundberg, olja på pannå, signerad, 55x46 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 700 SEK
24391
Rolf Eriksson, litografi, 384/478, signerad, 45x32 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24579
Arne Andersson, olja på duk, signerad, 70x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
24580
Uno Stallarholm, etsning, 24/50, signerad, 34x45 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24581
Lilian Berg-Hagenfeldt, akvarell, signerad, 39x52 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24582
Gunnar Brusewitz, litografi, E.A., signerad, 56x46 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
24583
Oidentifierad konstnär, blandteknik, 2 st, signerade, 40x40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24598
Diorama, kork, Kina, 47x22 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24607
Inramade tryck, Marilyn Monroe, Che Guevara
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24608
Gunilla Mann, inramat tryck, "Lundagård", 50x70 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
24609
Andy Warhol (e.), inramat tryck, Marilyn Monroe, 60x90 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24617
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 24,5x29,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24625
Stig Sasen, gouache, signerad, 64x32,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24626
Eric Julius, träsnitt, 21/100, signerad, 51x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
24627
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 50x58 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
24642
Rune Säll, relief, signerad, numrerad 117/375
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24678
Oscar Reutersvärd, färglitografi, 12/99, signerad, 48x63 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
24679
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
23993
Le Corbusier (e.), 6 st tryck, signerade i trycket
Slutpris850 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23992
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24746
Tidningar, "Julstämning", 1919, 1920, 1921
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
24757
Tora Vega Holmström, olja på pannå, signerad, 35x42 cm
Slutpris11 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
24060
Siri Kivilinna, akvarell, signerad, 37x31 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24072
Lennart Rosensohn, etsning, 7/25, signerad, 42x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24074
Zdenka Rusova, etsning, 1/400, signerad, 47x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24080
Ole Ahlberg, litografi, 19/135, signerad, 48x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24081
Robert E Olson, litografier, 3 st, signerade, 51x71 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24082
Oidentifierad konstnär, emalj på koppar, signerad, 28x28 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24083
Lennart Jönsson, blandteknik, signerad, 33x28 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24781
Tora Vega Holmström, pastell, komposition, signerad, 52x72 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
24782
Brita af Klercker, olja på duk, signerad, 58x40 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
24783
Helge Cardell, olja på duk, signerad, 46x44 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
24785
Hans Larsson, färglitografi, PT, signerad, 48x63 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24786
Eva Acking, olja på pannå, komposition, signerad, 32x40 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
24784
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 51x37 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
24789
Torsten Hult, olja på pannå, signerad, 63x54 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
24790
Brita af Klercker, färglitografi, 222/300, signerad, 64x50 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24787
Tora Vega Holmström, olja på pannå, signerad, 54x46 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
24788
Enrique Battista, blandteknik, komposition, signerad
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
24792
Maria Hillfon, litografi, 196/290, signerad, 32x42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24793
Maria Hillfon, litografi, 161/290, signerad, 32x42 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24794
Brita af Klercker, teckningar, 2 st, signerade, 22x19 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24795
Tor Norling, akvarell, signerad, 38x45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24796
Jörgen Fogelquist, litografi, 91/315, signerad, 49x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24797
Lennart Aschenbrenner, litografi, 167/260, signerad, 51x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24798
Bengt Böckman, litografi, 326/333, signerad, 47x43 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK